film
 
Między słowami: Śniadanie na Plutonie
Breakfast on Pluto
reż. Neil Jordan / Irlandia, Wielka Brytania 2005 / 129’
gość: Anna Żmijewska - certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna
Seanse - kup bilet:
14 sty
Filmowe spotkania psychoanalityczne

Obsada

Cillian Murphy, Morgan Jones, Eva Birthistle

Opis filmu

Rozgrywająca się w latach 60. i 70. opowieść o młodym transwestycie Patryku Bradenie, który dzięki swojemu dziewczęcemu zachowaniu i strojom nazywany jest przez wszystkich "Kicią". Patrick jest podrzutkiem. Jako niemowlę został znaleziony pod drzwiami domu miejscowego księdza i oddany na wychowanie przybranej matce. Już od najmłodszych lat Braden wiedział, że coś z nim jest nie tak. Fascynowały go kosmetyki, sukienki i buty na obcasach. Nie mogąc odnaleźć swojego miejsca w niewielkiej irlandzkiej mieścinie wyrusza do Londynu, gdzie podobno mieszka jego prawdziwa matka.

“Kociak” wszystko neguje, sprawia problemy wychowawcze i ma ogromne problemy w szkole. Przeżywa swoją matkę “piździkłakiem” i “krzywą dziurą”, pisze wypracowania o seksie i penisach oraz zakłada damskie ciuszki, za co dostaje mu się najmocniej. Olewa kompletnie wszystko. Ma gdzieś obyczaje, a w jego słowniku nie ma miejsca na słowo “kurtuazja”. Przechodzi więc przez życie, pakując się w różne tarapaty, ale tymi kłopotami ani trochę się nie przejmuje. Jest tak magnetyczną osobą, że nawet ci, którzy są przyczyną jego kłopotów, zaczynają go uwielbiać już po spędzeniu z nim krótkiej chwili.

Bartosz Sztybor, esensja.pl

Informacje o reżyserze

Neil Jordan

stopka

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.