Wydarzenia
 
EFA Young Audience Award 2019
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem:
EFA Young Audience Award 2019 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. W Dniu Młodego Widza - 5 maja 2019 roku - odbędzie się równolegle w 55 miastach w 34 państwach.
 
Szukamy Młodych Jurorów - miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat - którzy w niedzielę, 5 maja 2019 roku, wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej.
 
Tego dnia na Jurorów czekają 3 ciekawe projekcje filmowe, warsztaty, dyskusje i dodatkowe atrakcje. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 
Ze względu ograniczoną ilość miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnienie i wysłanie formularza nie oznacza potwierdzenia udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 kwietnia lub do wyczerpania miejsc.
 
Młodzi jurorzy z całej Europy obejrzą trzy nominowane filmy FIGHT GIRL, LOS BANDO i OLD BOYS, które następnie będą udostępnione dla szerokiej publiczności na platformach VOD.FIGHT GIRL
 (VECHTMEISJE)
reżyseria: Johan Timmers
scenariusz: Barbara Jurgens
produkcja: Ineke Kanters & Jan van der Zanden
Holandia/Belgia


LOS BANDO
reżyseria: Christian Lo
scenariusz: Arild Tryggestad
produkcja: Nicholas Sando & Trine Aadalen Lo
Norwegia/SzwecjaOLD BOYS
reżyser: Toby MacDonald
scenariusz: Luke Ponte & Freddy Syborn
produkcja: Luke Morris
UK/Szwecja
 
Polskę reprezentują cztery miasta WROCŁAW (Kino Nowe Horyzonty), POZNAŃ (International Young Audience Film Festival Ale Kino!), WARSZAWA (Akademia MDP) oraz GDYNIA (Gdyńskie Centrum Filmowe).
 
Widzowie z całej Europy będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę tuż po projekcjach konkursowych filmów wybranych przez Europejską Akademię Filmową. W europejskim głosowaniu, jurorzy przekażą swój werdykt na żywo do Erfurtu (Niemcy) za pośrednictwem wideokonferencji, gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca podczas ceremonii wręczania nagród transmitowanej na żywo za pośrednictwem strony internetowej.
 
Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.
 
 
CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?
Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy - reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.
 
CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?
Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę - Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza, w pierwszą lub drugą niedzielę maja. Impreza, która ma zaledwie pięć edycji urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.
 
KTO NOMINUJE FILMY?
Po raz pierwszy nominacje zostały ogłoszone w procedurze dwuetapowej: wstępnie sześć filmów wybranych zostało przez międzynarodową komisję, w skład której weszli: członek zarządu EFA Vanessa Henneman (Holandia) i ekspertów Fabia Bettini (Alice nella Cittá/Włochy), Keld Mathiesen (UCN - University College of Northern Denmark), Rajko Petrović (Five Stars Film Distribution/Serbia) i Lina Užkuraitytė (International Vilnus Film Festival for Children and Youth/Litwa). W kolejnym etapie jury z udziałem byłych uczestników YAA w wieku od 13 do 14 lat: Jesse (Londyn/UK), Konstantin (Chemnitz/Niemcy), Maria (Lizbona/Portugalia), Friederike (Luksemburg) i Milica (Podgorica/Montenegro) obejrzało sześć filmów i wybrało trzy oficjalne nominacje.
 
EFA Young Audience Award jest organizowana i wręczana przez Europejską Akademię Filmową i EFA Productions przy wsparciu Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) i Creative Europe - Media, programu Unii Europejskiej. Lokalne edycje YAA organizowane są ze wsparciem partnerów krajowych. 
Girl 
Lukas Dhont, Belgia, Holandia 2018
Jutro albo pojutrze 
Bing Liu, USA 2018
Monument 
Jagoda Szelc, Polska 2018
Pewnego dnia 
Zsofia Szilagyi, Węgry 2019
Schyłek dnia 
László Nemes, Węgry, Francja 2018
Vox Lux 
Brady Corbet, USA 2018
Wilkołak 
Adrian Panek, Polska, Holandia, Niemcy 2018
Wiosna Filmów: Synonimy 
Wiosna Filmów 2019
Navad Lapid, Francja, Izrael, Niemcy 2019
Wszyscy wiedzą 
Asghar Farhadi, Hiszpania, Francja, Włochy 2018
Złodziejaszki 
Hirokazu Koreeda, Japonia 2018
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Dumbo (dubbing) 
Tim Burton, USA 2019
Green Book 
Peter Farelly, USA 2018
Jean-Luc Godard. Imaginacje 
Jean-Luc Godard, Szwecja, Francja 2018
Kafarnaum 
Nadine Labaki, Liban, USA 2018
Praziomek (dubbing) 
Chris Butler, Kanada, USA 2018
Żniwa 
Etienne Kallos, RPA, Francja, Grecja, Polska 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.