repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Goście specjalni wydarzenia

Spotkania w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu poprowadzą:

Magdalena Kumorek

- aktorka teatralna i filmowa, współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym w Gdyni i międzynarodowym Teatrem Pieśni Kozła. Szerszej publiczności znana z filmów Poranek kojota, Układ zamknięty, Słaba płeć czy serialu Przepis na życie. W dubbingu użyczała głosu postaciom m.in. w filmach Giganci ze stali, Avengers, Iron man 3 czy Frankenweenie Tima Burtona. Nagrała również dwa audiobooki - Dzień miodu Anny Ciezadlo i Smażone zielone pomidory Fannie Flagg.

Artur Pilarczyk

- ur. 1975 r. w Dzierżoniowie. Reżyser i scenarzysta. Doświadczenie zdobywał na wielu studenckich i profesjonalnych planach filmowych. Autor kilku krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Jego pełnometrażowym debiutem była fabuła Teraz i zawsze z 2008 r. Laureat nagrody kulturalnej wARTo wrocławskiej Gazety Wyborczej 2009 w kategorii film.

Filmografia: Między nami 2004, scenariusz i reżyseria (film fabularny); Swoimi słowami 2006, scenariusz i reżyseria (film fabularny); Teraz i zawsze 2008, scenariusz i reżyseria (film fabularny); Od pełni do pełni 2009, II reżyser (reż. Tomasz Szafrański); Kino dworcowe 2010, scenariusz i reżyseria (film dokumentalny); Daas 2011, II reżyser (reż. Adrian Panek); Pani Weronika i jej chłopcy 2012, scenariusz i reżyseria (film dokumentalny); Papusza, II reżyser 2013 (reż. K. Krauze, J. Kos-Krauze); Korepetytor 2015, scenariusz i reżyseria (pilot serialu); Dziura w głowie 2017, II reżyser (reż. Piotr Subbotko)

Szymon Straburzyński

- specjalista ds. udźwiękowienia. Zaczynał od słuchowisk radiowych, następnie realizował dźwięk do filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. pracował przy produkcji filmu Mała Moskwa oraz przy serialach Fala zbrodni, Tancerze i Galeria. Więcej

Spotkania w kinie Muranów w Warszawie poprowadzi:

Kaja Klimek 

- pochodzi z Tarnowskich Gór na Śląsku. Na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy, czasem o nich pisze (kiedyś dla Filmu, dwutygodnik.com i filmweb.pl) i nieustannie o nich dyskutuje – również z dzieciakami w ramach programów edukacji filmowej NHEF, PISF i Filmoteki Szkolnej. Na Festiwalu Short Waves w Poznaniu zajmuje się polskim krótkim metrażem. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a obecnie prowadzi Hashtag Warsztat – YouTube'owego vloga poświęconego popkulturze i filmom.

Spotkania i warsztaty w Szkole Filmowej w Łodzi poprowadzi zespół ekspertów edukacji filmowej Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Partnerzy:

Narodowe Centrum Kultury Filmowej

NCKF jest nową instytucją mającą na celu propagowanie kultury filmowej i poprowadzoną wspólnie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Łodzi. Znajduje się na terenie EC1, dawniej planu energetycznego.

Więcej o NCKF

CeTA

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) jest państwową instytucją kultury, podległą Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z poszanowaniem dla tradycji, chcemy tworzyć i promować najnowocześniejsze technologie multimedialne. Chęć dzielenia się doświadczeniem i wiedzą stanowi dla nas motywację do podejmowania działań edukacyjnych. W Centrum realizujemy również działania produkcyjne w zakresie kinematografii, telewizji, Internetu, reklamy, nauki i kultury, wykorzystując technologie elektroniczne oraz nowatorskie techniki multimedialne.

Więcej o CeTA

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!