repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Grudzień

Zapisy do projektu trwają przez cały rok. Cena biletów: 12 zł
Dla grup powyżej 80 osób istnieje możliwość pokazu danego filmy w innym terminie.
 
KONTAKT:
 
Justyna Oczkowska
t. 698 166 947

aaa kocham!

Co to jest miłość? Po co jest miłość? Czy można kogoś kochać, a jednocześnie strasznie nie lubić i przy tym jeszcze uważać, że powinno się kochać kogoś całkiem innego? Czy wszystkich kocha się tak samo? A może kocha się każdego trochę inaczej? Czy skoro miłość jest dobra, to można z miłości coś złego? Dlaczeg uczucia są takie skomplikowane? I czy już zawsze będzie z nimi tyle problemów? Na te i dziesiątki innych pytań z zawiłej, pogmatwanej i pozbawionej logiki dziedziny uczuć będziemy próbowali odpowiedzieć w grudniu. Miłość to nie tylko patrzenie sobie w oczy, trzymanie się za ręce i mówienie czułych rzeczy. To też robienie czegoś dla innych. I dlatego będziemy działać! W grudniu po każdej z aKINOwych projekcji będziemy wspólnie robić serduszka origami. Każde takie papierowe dzieło przekażemy unikalnej w skali światowej, jednej z najważniejszych polskich akcji charytatywnych. Wasze serduszka wspomogą akcję, która już w styczniu będzie miała swój 25 Finał. Siema!

Krok po kroku:

1. Wejdź na stronę projektu aKINO www.akinoprojekt.pl

2. W zakładce DO POBRANIA, przy miesiącu grudniu znajdziesz dokument PDF prezentujący jak wykonać serce origami.

3. Wykonaj serce według wskazówek, zostaw w kinie, w którym oglądałeś aKINOWĄ projekcję, przekażemy je Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

PRZEDSZKOLE Zestaw filmów krótkich: ty i ja 8.12. g. 10:00;
SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3 Jak ukraść psa 9.12. g. 9:00
SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6 Chłopiec i świat 9.12. g. 9:30
GIMNAZJUM Nowy 8.12. g. 11:00
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA Kochankowie z Księżyca 6.12. g.12:00

PRZEDSZKOLE

"Zestaw filmów krótkich: ty i ja"

Uczucia i marzenia to skomplikowana sprawa. Czasem czegoś chcemy i próbujemy to zdobyć tak bardzo, że nie cieszymy się niczym innym i robimy się nieszczęśliwi. Albo spełniamy jakieś marzenie, tylko okazuje się, że to jednak nie jest spełnienie naszych marzeń. Albo wiemy cos nas uszczęśliwia, tylko nie znajdujemy na to czasu. A to tylko kilka niefortunnych kombinacji. Czy w takim razie sięgać po marzenia, czy raczej poczekać, aż się znudzą? A może wystarczy głośno i wyraźnie powiedzieć, czego się tak naprawdę chce?

"Królik i jeleń"
reżyseria: Péter Vácz/Węgry/2014/18'

Opowieść o szczęśliwym i beztroskim życiu dwóch przyjaciół, królika i jelenia. Gdy jeleniowi przestaje odpowiadać dwuwymiarowa rzeczywistość i przedostaje się do trójwymiaru, przyjaciele zostają rozdzieleni. Czu uda im się odnaleźć drogę do siebie? Czy znowu będą razem?

"Słoń i rower"
reżyseria:Olesya Shchukina/Francja, 2014/9'

Słoń żyje spokojnym życiem. Wszystko zmienia się, kiedy zobaczy reklamę roweru. Od tego dnia pragnie tylko jednej rzeczy: mieć rower. Czy posiadanie roweru naprawdę go uszczęśliwi?

"Supertata i Pele"
reżyseria: Annette Saugestad Helland/Norwegia, 2011/11'

Pele spędza fantastyczny weekend z tatą. Kiedy w poniedziałek próbuje nakłonić ojca, żeby pojeździli na rowerze, okazuje się, że ten jest bardzo zajęty. Zaczął się przecież tydzień pracy! Mądra opowieść o czasie, który warto spędzać razem, a którego zawsze brakuje.

"Moje, moje"
reżyseria:Kaspar Astrup Schröder/Dania/ 2012/25'

Jak to jest zostać starszym bratem? Główny bohater, 2-letni Storm, musi się tego nauczyć. Lekcja pierwsza: zabawki nie są już tylko jego.

"Lokator idealny"
reżyseria: Ru Kuwahata, USA, 2015/2'

Pewien dom zostaje odwiedzony przez zaskakująco czystego, dbającego o porządek, ceniącego harmonię i higienę gościa, po którym zwykliśmy się spodziewać chyba wszystkiego innego.

SZKOŁA PODSTAWOWA 1-3

"Jak ukraść psa"
Reżyseria: Kim Sung-ho/Korea Południowa/2014/109'

10-letnia Ji-so mieszka z mamą i młodszym bratem Ji-sukiem w furgonetce. Pewnego dnia razem ze swoją przyjaciółką Chae-rang postanawia kupić dom. Ale jak zdobyć pieniądze? Nic prostszego - trzeba ukraść psa. Jak? Sposób się znajdzie.

Ekranizacja powieści Barbary O'Connor o tym samym tytule. Ji-so i jej przyjaciółka Chae-rang postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zdobyć pieniądze na dom dla Ji-so, jej mamy i brata. Cała trójka mieszka w furgonetce, odkąd pizzeria ich ojca zbankrutowała, a on sam zostawił rodzinę. Plan dziewczynek jest doskonały - wystarczy ukraść psa jakichś bardzo bogatych właścicieli, a potem udać, że się go znalazło, oddać i odebrać nagrodę. Co się może nie udać, skoro już się nawet znalazło właściwe zwierzę? Celem jest Wolly, który należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, będącej właścicielką restauracji, w której pracuje mama Ji-so. Co się jednak stanie, gdy okaże się, że czworonóg jest na celowniku nie tylko dziewczynek, lecz także Soo-younga, siostrzeńca starszej pani, który jest chciwy, przebiegły i nie cofnie się przed niczym by zdobyć po niej spadek?

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6

"Chłopiec i świat"
reżyseria: Alê Abreu /Brazylia/2013 /80'

Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Gdy tata opuszcza wioskę, by znaleźć pracę, chłopiec rusza jego śladem. Po drodze odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat pełen maszyn, obcych ludzi, niezwykłych istot oraz dyszących parą i spalinami wielkich miast.

Cuca to mały chłopiec mieszkający w małej, oddalonej od reszty świata na wsi. To tu jest jego świat i wszystko co zna - rodzina, dom, znajome miejsca i krajobraz dzieciństwa. Gdy tata Cuci opuszcza wieś, by znaleźć pracę w mieście, chłopiec rusza za nim. Okazuje się, że poza dobrze znaną mu rodzinną wioską istnieje cały wielki, dziwny i fantastyczny świat.

GIMNAZJUM

"Nowy"
reżyseria: Rudi Rosenberg/Francja/2015/81'

Pierwszy tydzień w nowej szkole zdecydowanie nie układa się po myśli Benoit. Dostaje mu się od grupy Charlesa - najpopularniejszego chłopaka w szkole - i jego bandy. A na dodatek chcą się z nim zadawać tylko kujony. Na szczęście pojawia się Johanna - dziewczyna ze Szwecji, w której Benoit się podkochuje. Czy dzięki spektakularnej imprezie chłopak zdoła utrzymać jej zainteresowanie?

Trzynastoletni Benoit ma problem - niby zawieranie nowych znajomości zawsze świetnie mu szło, ale w nowej szkole ci, którzy chcą się z nim zakolegować, to nie ci, których sobie wyobrażał jako swoich kolegów. Popularne dzieciaki, takie jak Charles i jego banda, nie chcą mieć z nim nic wspólnego, poza okazjonalnym gnębieniem. Za to szkolni dziwacy i kujony przyjmują go z otwartymi ramionami. No i jest jeszcze Johanna, w której Benoit się podkochuje. Przyjaźnią się, ale dziewczynka stopniowo zaczyna coraz bardziej trzymać się z bandą Charlesa. Czy Benoit zdoła ją zatrzymać dzięki wielkiej imprezie, którą, za namową wujka, organizuje dla całej klasy?

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

"Kochankowie z Księżyca"
reżyseria: Wes Anderson/USA, 2012/94'

Sam Shakusky i Suzy Bishop, dwoje wyjątkowo ekscentrycznych nastolatków, ucieka wspólnie - on z obozu skautów, ona z domu. Wizualnie dopracowane w każdym szczególe dzieło Wesa Andersona opowiada po prostu o sile miłości.

Jest lato 1965 roku na wyspie New Penzance. Suzy zazwyczaj nie panuje nad emocjami, z resztą nie specjalnie próbuje, a poza tym kocha książki i Edit Piaf. Sam jest bardzo zaradny, umie pięknie malować i właśnie próbuje się go pozbyć jego rodzina zastępcza. Poznali się na premierze przedstawienia w kościele i od tamtej pory korespondują. Każde z nich ma swój własny świat i pewnie właśnie dlatego tak dobrze się ze sobą czują. I na dodatek o niebo lepiej, niż gdy są bez siebie. Zakochani po uszy postanawiają razem uciec - on z obozu skautów, na którym nikt go nie lubi, a ona z domu, w którym nie lubi nikogo. Szukają ich wszyscy - rodzice, skauci z okolicy, lokalny policjant, pracownica opieki społecznej. W obsadzie m.in. Bruce Willis, Tilda Swinton i Edward Norton, grający dorosłych, których świat - w porównaniu z niemalże baśniową krainą, w której przebywają Suzy i Sam - wydaje się być pozbawiony sensu i radości.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!