"Najlepsze lata", reż. Jonah Hill"Najlepsze lata", reż. Jonah Hill
03 października 2019
Październik w Kinie Nowe Horyzonty

Zobacz co przygotowaliśmy 

Spotkanie z Agnieszką Holland, przegląd filmów poświęconych transformacji ustrojowej, kontynuacja pokazów ze znanymi wrocławianami i wiele więcej: październik w Kinie Nowe Horyzonty

Rozpoczynający się właśnie miesiąc będzie obfitował w wydarzenia specjalne. W programie Kina Nowe Horyzonty, oprócz pokazów repertuarowych, znajdą się zupełnie nowe projekty i kontynuacje popularnych cykli. Wśród nich m.in.: "Najlepsze z najgorszych" - pokazy kultowych produkcji klasy B, "Rok przełomu 1989" - przegląd filmów ukazujących transformację ustrojową w Europie, maraton horrorów - przyrządzony w stylu Nowych Horyzontów, dyskusja z Władysławem Frasyniukiem po pokazie "Bękartów wojny", a także spotkanie z Agnieszką Holland z okazji przedpremierowego seansu "Obywatela Jonesa". To tylko kilka z ponad 30 wydarzeń specjalnych!

8 października, godz. 20:00 - "Wysoka dziewczyna" + spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało [więcej]

Zorganizowany wspólnie z Wydawnictwem Czarne przedpremierowy pokaz nagrodzonej w Cannes "Wysokiej dziewczyny", z gościnnym udziałem Agnieszki Wolny-Hamkało. Projekcja połączona z dyskusją będzie okazją do spojrzenia na film Kantemira Bałagowa w odniesieniu do słynnego reportażu noblistki Swietłany Aleksijewicz - "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". Wspólnie porozmawiamy o historycznej narracji, w której postacie kobiet wciąż są pomijane.

9 października, godz. 19:00 - Moje filmy: Władysław Frasyniuk - "Bękarty wojny" [więcej]

Legenda opozycji antykomunistycznej i legenda kina spotkają się w Nowych Horyzontach. Władysław Frasyniuk, jeden z najważniejszych działaczy "Solidarności" w latach 80., będzie kolejnym gościem cyklu "Moje filmy", w ramach którego znani wrocławianie prezentują swoje ulubione produkcje. Tym razem zobaczymy kultowe dzieło Quentina Tarantino - "Bękarty wojny".

12-17 października - Rok przełomu. 1989 w kinie europejskim [więcej]

Przegląd dziesięciu filmów - fabularnych i dokumentalnych - ukazujących różnorodne spojrzenia na koniec komunizmu i początek transformacji w Europie. Filmowcy różnych pokoleń przyglądają się temu szczególnemu momentowi historycznemu w najodleglejszych zakątkach swoich krajów: od Estonii po Rumunię.

13 października, godz. 17:30 - Europejski Dzień Kina Artystycznego: "Koń turyński" [więcej]

Specjalny pokaz dzieła jednego z najważniejszych przedstawicieli kina nowohoryzontowego. Ostatni film Béli Tarra przynosi niesamowitą wizję kompletnego rozpadu świata, więzi i wartości. Stały motyw twórczości Węgra po raz kolejny znalazł ekranowy wyraz w hipnotyzującej, dwuipółgodzinnej kronice sześciu dni z życia starszego mężczyzny i jego córki.

16 października, godz. 20:00 - Najlepsze z najgorszych: "Klątwa doliny węży" [więcej]

Tak źle w Kinie Nowe Horyzonty jeszcze nie było. W październiku zapraszamy na pierwszą odsłonę nowego cyklu "Najlepsze z najgorszych", w ramach którego będziemy prezentować filmy tak potwornie nieudane, że aż wspaniałe. Zaczniemy pokazem jednej z najbardziej kultowych produkcji klasy B: "Klątwą doliny węży". Julian Jeliński, prowadzący kanał YouTube "Brody z kosmosu", opowie przed seansem o fenomenie niskobudżetowych filmów.

19 października, godz. 16:00 - "Czarownica 2" z ukraińskim dubbingiem [więcej]

Kontynuacja cyklu pokazów premierowych tytułów z ukraińskim dubbingiem. To idealna okazja dla osób z Ukrainy zamieszkujących Wrocław, aby w gronie najbliższych obejrzeć kinowe hity na wielkim ekranie. W październiku zapraszamy na "Czarownicę 2" z Angeliną Joli w roli legendarnej wiedźmy z bajek Disneya.

à 23 października, godz. 20:30 - "Najlepsze lata. Mid90s" - pokaz specjalny [więcej]

Deskorolka, kultowa muzyka i dorastanie na przedmieściach Los Angeles w latach 90. "Najlepsze lata" to reżyserski debiut Jonaha Hilla, aktora znanego m.in. z "Wilka z Wall Steet". W świetnie przyjętym na MFF w Berlinie "Mid90s" amerykański komik z zaskakującą subtelnością przygląda się dylematom wieku dojrzewania.

25 października, godz. 19:00 - "Obywatel Jones" + spotkanie z Agnieszką Holland [więcej]

Spotkanie z jedną z najwybitniejszych przedstawicielek europejskiego kina - Agnieszką Holland - z okazji przedpremierowego pokazu jej najnowszego filmu. "Obywatel Jones" to poruszająca historia słynnego reportera, który postanawia przybliżyć zachodniej opinii publicznej prawdę o realiach życia w Związku Radzieckim lat 30.

25 października, godz. 22:00 - "Mandy" - pokaz specjalny [więcej]

Nicolas Cage, wielka piła mechaniczna, gang okultystów i Nicolas Cage. Tak zapowiada się przedsmak Halloween w Kinie Nowe Horyzonty. "Mandy" z Nicolasem Cage'em w najlepszej roli od lat to rozsadzająca mózg filmowa halucynacja, po części czułe nawiązanie do kina eksploatacji, po części brutalna opowieść o zemście. Reżyser Panos Cosmatos nazwał swój film "ekranizacją okładki heavy metalowego zespołu z lat 80.".

31 października, godz. 20:30 - Bój się inaczej. Wieczór horrorów w Kinie Nowe Horyzonty [więcej]

W Halloween Kino NH straszy inaczej niż wszyscy. Z okazji tego święta zapraszamy widzów na mini-maraton filmów grozy, które w sierpniu zachwyciły widzów gdańskiego festiwalu kina gatunkowego - Octopus. W programie znalazły się porównywane do "Midsommar" "Demony prerii" w reż. Emmy Tammi, czyli folklor w służbie grozy oraz "Łowca głów" - esencja brutalnej fantastyki, która rzuca rękawicę "Wiedźminowi".

* * *

W październiku zapraszamy także MIASTOmovie, czyli festiwal filmów o architekturze i urbanistyce, nowy sezon Polish Cinema for Beginners - pokazy polskich produkcji przeznaczone dla obcokrajowców, specjalny seans "Obywatela Miłości" - dokumentu poświęconego postaci Grzegorza Ciechowskiego, drugą odsłonę DKF Politechnika i Między słowami - filmowych spotkań psychoanalitycznych oraz specjalny pokaz filmu "Jurek" - opowieści o Jerzym Kukuczce, słynnym himalaiście. Polecamy także nasze stałe cykle - Nowe Horyzonty dla Seniora (środy), Wózkownię - pokazy filmów dla rodziców z małymi dziećmi (czwartki), Filmowe poranki dla najmłodszych (weekendy), a także transmisje oper z nowojorskiej The Met, baletów z Bolshoi Ballet, spektakli z National Theatre w Londynie i pokazy wystaw na ekranie.

Więcej szczegółów na www.kinonh.pl.

Akademia Kina Światowego (2019/2020): Pięści w kieszeni 
Akademia Kina Światowego (2019/2020)
Marco Bellocchio, 1965
Ból i blask 
Pedro Almodóvar, Hiszpania 2019
Był sobie pies 2 
Gail Mancuso, USA, Hong Kong, Indie, Chiny 2019
Czarny Mercedes 
Janusz Majewski, Polska 2019
Gordon i Paddy 
Linda Hamback, Szwecja 2017
Kino na bis: Zama 
Kino na bis
Lucrecia Martel, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Dominikana, Francja, Holandia, Meksyk, Szwajcaria, USA, Portugalia, Liban 2017
Klub "Wysokich Obcasów": Portret kobiety w ogniu 
Klub "Wysokich Obcasów"
Céline Sciamma, Francja 2019
(Nie)znajomi 
Tadeusz Śliwa, Polska 2019
O Yeti! 
Jill Culton, Chiny, USA 2019
Ostatnia Góra 
Dariusz Załuski, Polska 2019
Parasite 
Bong Joon-ho, Korea Południowa 2019
Rok przełomu. 1989: Spodziewane straty 
Rok przełomu. 1989
Ulrich Seidl, Austria 1992
Synonimy 
Nadav Lapid, Francja, Niemcy, Izrael 2018
Wysoka dziewczyna 
Kantemir Bałagow, Rosja 2019
Zabawa w pochowanego 
Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett, USA 2019
Joker (seans dla szkoły) 
Todd Phillips, USA 2019
Legiony 
Dariusz Gajewski, Polska 2019
Mowa ptaków 
Xawery Żuławski, Polska 2019
Pewnego razu... w Hollywood 
Quentin Tarantino, USA, Wielka Brytania 2019
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.