"Między morzem a oceanem", reż. Isaki Lacuesta"Między morzem a oceanem", reż. Isaki Lacuesta
08 sierpnia 2019
"Między morzem a oceanem" - pokaz przedpremierowy i spotkanie

29 sierpnia (czwartek, godz. 19.30) w Kinie Nowe Horyzonty

Między morzem a oceanem
reż. Isaki Lacuesta / Hiszpania, Szwajcaria, Rumunia 2018 / 136'

Przedpremierowy pokaz zdobywcy Złotej Muszli na Festiwalu w San Sebastián i jednego z największych przebojów tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty!

29 sierpnia o 19:30 zapraszamy na specjalny seans "Między morzem a oceanem" w reż. Isakiego Lacuesty, połączony ze spotkaniem z Michałem Syską i Janem Świeczkowskim. 

O FILMIE

Zwycięzca MFF San Sebastian, "Między morzem a oceanem" to piękna i czuła hiszpańska opowieść o skomplikowanej relacji z najbliższą osobą. W filmie obserwujemy historię dwóch braci, którzy wybrali dwie skrajnie odmienne ścieżki w swoich życiach i po latach spotykają się na wyspie San Fernando. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie. Film Lacuesty jest intymny, skupiony na postaciach, ich gestach i ciałach, a jednocześnie żywiołowy jak flamenco i epicki w ukazaniu kilkunastu lat z życia rodzeństwa. Kreśląc pejzaż społeczny biednego Południa, reżyser unika protekcjonalnego tonu, ujmuje zaś czułością i szacunkiem, z jakimi podchodzi do bohaterów. Z niepozornych momentów udaje się Lacueście nakreślić melancholijny portret trudnej braterskiej miłości, który staje się także obrazem męskości w kryzysie nienadążającej za współczesnością.

GOŚCIE

Michał Syska - dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a. Współpracownik organizacji działających na rzecz praw człowieka oraz związków zawodowych. Autor publikacji poświęconych polityce historycznej, polityce społecznej, demokracji i globalizacji oraz europejskim partiom politycznym.

Jan Świeczkowski - z wykształcenia filolog hiszpański, w wolnym czasie aktywista, uważnie obserwuje (i komentuje) hiszpańską rzeczywistość społeczno-polityczną .Jego teksty, głównie o Hiszpanii, można znaleźć na blogu: https://jswieczkowski.wordpress.com

Amy 
Asif Kapadia, UK 2015
Antologia Duchów Miasta 
Denis Côté, Kanada 2019
Basia 2 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Diego 
Asif Kapadia, Wielka Brytania 2019
Holy Motors 
Léos Carax, Francja 2012
Królowa Kier 
May el-Toukhy, Dania, Szwecja 2019
Magiczne noce 
Paolo Virzi, Włochy 2018
Maiden 
Alex Holmes, Wielka Brytania 2018
Na bank się uda 
Szymon Jakubowski, Polska 2019
Pavarotti 
Ron Howard, Wielka Brytania 2019
Pewnego razu... w Hollywood 
Quentin Tarantino, USA, Wielka Brytania 2019
Yesterday 
Danny Boyle, Wielka Brytania 2019
Yuli 
Iciar Bollain, Hiszpania 2018
rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.