Damsel, reż. David Zellner, Nathan ZellnerDamsel, reż. David Zellner, Nathan Zellner
01 października 2018
9. American Film Festival

23 - 28 października w Kinie Nowe Horyzonty

W drugiej połowie października zapraszamy na spotkanie ze wszystkimi stanami kina w ramach 9. American Film Festival. W programie m.in. hity festiwali Sundance i Tribeca, retrospektywa Hala Ashby'ego - legendarnego buntownika, kino Hollywood z górnej półki czy niecodzienne wcielenia filmowych gwiazd.

Hity festiwali

W trakcie AFF widzowie mają okazję zobaczyć kino z USA, które powstaje poza głównym obiegiem i hollywoodzkimi biznesplanami. W programie odnajdziemy hity światowych festiwali, prezentujących alternatywne spojrzenie na amerykańskie kino. Na 9. American Film Festival znajdzie się m.in. najnowszy film Gusa Van Santa - Bez obaw, daleko nie zajdzie (Don't Worry, He Won't Get Far on Foot) - opowieść o znanym z ciętego dowcipu Johnie Callahanie, jednym z najsłynniejszych amerykańskich rysowników, w którego wciela się Joaquin Phoenix. Zobaczymy też Damulkę (Damsel) Davida Zellnera i Nathana Zellnera - przewrotny antywestern z Robertem Pattinsonem (znakomicie ośmieszającym stereotypowe wyobrażenie męskości) i Mią Wasikowską w rolach głównych.

Retrospektywa Hala Ashby'ego

Hal Ashby: zapomniany mistrz i twórca, który oddychał rewolucją '68, będzie bohaterem retrospektywy tegorocznej edycji American Film Festival. Ashby zadebiutował jako reżyser w 1970 roku filmem Właściciel (The Landlord). Już w pierwszej produkcji zaznaczył swoją pozycję hollywoodzkiego buntownika - zaangażowanego społecznie i politycznie portrecisty intensywnej fali zmian w USA po 1968 roku. Czas jego świetności przypada na lata 70., kiedy oprócz Właściciela wyreżyserował jeszcze 6 innych filmów. W każdym z nich stawiał krzywe zwierciadło przed konserwatywną i rasistowską Ameryką, ukazując m.in. skostniałe normy społeczne (Harold i Maude [Harold and Maude]), wyśmiewając stereotypowe wyobrażenie męskości (Ostatnie zadanie [The Last Detail] ze świetnym Jackiem Nicholsonem), czy obnażając polityczny populizm (jak w Wystarczy być [Being There]). Podczas American Film Festival zobaczymy 7 najważniejszych filmów Ashby'ego i najnowszy dokument o reżyserze - Hal w reżyserii Amy Scott.

Nowy system rezerwacji miejsc na seanse

Od tego roku zmienia się system rezerwacji miejsc na seanse - wzorem systemu znanego z MFF Nowe Horyzonty. Aby dostać się na wybrany film, nie trzeba będzie już stać w kolejkach. Karnety użytkowników zostaną przypisane do konta internetowego - rezerwacja na poszczególne seanse będzie przeprowadzana całkowicie on-line.

Więcej szczegółów: www.americanfilmfestival.pl

53 wojny 
Ewa Bukowska, Polska 2018
7 uczuć 
Marek Koterski, Polska 2018
Czyściciele internetu 
Hans Block, Moritz Riesewieck, Niemcy, Brazylia 2018
Donbas 
Siergiej Łoźnica, Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia 2018
Jak pies z kotem 
Janusz Kondratiuk, Polska 2018
Kamerdyner 
Filip Bajon, Polska 2018
Kapitan Morten i Królowa Pająków 
Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania 2018
Kler 
Wojciech Smarzowski, Polska 2018
Nina 
Olga Chajdas, Polska 2018
Venom 
Ruben Fleischer, USA 2018
Wieś pływających krów 
Katarzyna Trzaska, Polska 2018
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
Z perspektywy Paryża 
Jean-Paul Civeyrac, Francja 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.