Zjazd absolwentów, reż. Anna OdelZjazd absolwentów, reż. Anna Odel
22 czerwca 2018
Nowe Horyzonty na SURVIVALU

Pokazy filmów 25 czerwca (poniedziałek) od godz. 18.00

Po raz 16. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL - jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce.

16. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w dawnym pałacu rodziny Wallenberg-Pachalych. Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie (siedziba Commerzbanku), jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego) hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu jest: Kapitał.

W ramach Przeglądu w przestrzeni pałacu zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac artystycznych, realizowanych w różnych mediach (malarstwo, rzeźba, instalacje dźwiękowe, prace wideo itp.) przez artystów z Polski i z zagranicy. Wystawę główną, na którą składać się będą przede wszystkim prace wyłonione w otwartym konkursie na realizacje artystyczne, uzupełnią projekty specjalne.

Podczas otwarcia Przeglądu nastąpi premierowy odczyt zamówionego dla SURVIVALU utworu literackiego autorstwa Jacka Dehnela. W ramach wystawy zostanie także zaprezentowany projekt kuratorski pt. PL-DE Kapitał ‒ wybór prac niemieckich artystów przygotowany przez kuratorkę i krytyczkę sztuki, Iwonę Dorotę Bigos. Ponadto w pałacu będzie można zobaczyć kultowe już dzieło Tadeusza Kantora z cyklu Multipart, wypożyczone z prywatnej kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, a takze instalację Jarosława Kozłowskiego z kolekcji OP ENHEIM. W dialog z nimi wchodzić będą artyści - przedstawiciele najmłodszych pokoleń.

Ekspozycję uzupełni w tym roku sekcja studencka. Będzie to specjalny pokaz prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie pod kierownictwem Dariusza Fodczuka, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierownictwem Tomasza Opani oraz studentów Muthesius University of Fine Arts and Design w Kilonii pod kierownictwem Piotra Nathana. Z kolei zebrane na Scenie Dźwiękowej prace zaprezentują różnorodność praktyk słuchania w kontekście systemów kapitałowych, które w dobie permanentnej cyfrowej kontroli i monitoringu jeszcze bardziej niż dotychczas podkreślają swój polityczny ‒ hegemoniczny i przemocowy ‒ charakter.

Wystawie prac artystycznych towarzyszyć będą jak zwykle debaty i wykłady, oprowadzania kuratorskie, spacery oraz pokazy filmowe.

Człowiek, który zabił Don Kichota 
Terry Gilliam, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania 2018
Dogman 
Matteo Garrone, Włochy, Francja 2018
Dywizjon 303. Historia prawdziwa 
Wiesław Saniewski, Denis Delić, Polska, Wielka Brytania 2018
Endless 
Justin Benson, Aaron Moorhead, USA 2017
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
Zama 
Lucrecia Martel, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Dominikana, Francja, Holandia, Meksyk, Szwajcaria, USA, Portugalia, Liban 2017
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 
Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2014
Fokstrot 
Samuel Maoz, Izrael, Niemcy, Francja 2017
Lato 
Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja, Francja 2018
Letnia szkoła życia 
Laurent Cantet, Francja 2017
McQueen 
Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018
MIASTOmovie: Obywatelka Jane. Walka o miasto 
MIASTOMmovie 6
Matt Tyrnauer, USA 2016
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
Żona 
Björn Runge, Szwecja, USA, Wielka Brytania 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.