07 maja 2018
Przy Stole 2018: "Czerwona obsesja" i spotkanie online z Julią Raczko

12 maja (sobota, godz. 19.45) w Kinie Nowe Horyzonty

12 maja, sobota, godz. 19.45

Czerwona obsesja

reż. Warwick Ross, David Roach / Australia, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Hong Kong 2013 / 75’

Wino z Bordeaux, głos Russella Crowe’a, piękne francuskie krajobrazy i prawda o rynku wina - oto esencja dokumentu, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski.

- Kiedy zaczynaliśmy kręcić, myśleliśmy, że będzie to film o winie, ale wyszło coś więcej. Obraz politycznej i ekonomicznej zmiany warty Zachodu na Wschód - mówi Warwick Ross, reżyser filmu w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”. Czerwona obsesjaopowiada o wpływie współczesnej sytuacji ekonomicznej na ceny i jakość wina ze słynnego regionu Bordeaux. Twórcy szczególnie skupiają się na szansach i zagrożeniach, wynikających z rosnącego zainteresowania chińskich konsumentów. Rynek Państwa Środka okazuje się dużo większy niż rzeczywista podaż wina. Taka sytuacja może doprowadzić do stałego wzrostu cen albo spadku jakości historycznego skarbu Francji. Czerwona obsesja zadaje kluczowe pytania o przyszłość wina Bordeaux. Widzowie będą mogli usłyszeć odpowiedzi z ust ekspertów rynku winiarskiego, miłośników wina i ekonomistów. A wszystko to na tle niezwykłych ujęć z francuskich winnic.

Po filmie zapraszamy na spotkanie online z blogerką i podróżniczką Julią Raczko.

Australia jest bliżej niż myślisz! Przekonaj się o tym podczas specjalnego spotkania z Julią Raczko – blogerką (whereisjuli.com), autorką książek o Australii (Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii), na stałe mieszkającą na tym pięknym kontynencie. Wirtualne spotkanie, z możliwością zadawania pytań dzięki bezpośredniemu połączeniu z Julią, poprowadzi Kuba Żary.

Bezpłatne wejściówki na film i spotkanie będą do odbioru w kasach Kina od 10 maja od 13.00, liczba miejsc ograniczona.

Od 12 do 19 maja w Kinie Nowe Horyzonty będzie można również oglądać wystawę fotografii z Australii autorstwa Julii Raczko.

Wielkie odkrywanie smaków - warsztaty kulinarne i sommelierskie

Zapraszamy również do dużego stołu, przy którym MATEUSZ GESSLER wprowadzi wszystkich w świat australijskich potraw, a WOJTEK CYRAN odkryje tajniki doboru wina do potraw i zdradzi wiele innych, winiarskich ciekawostek. Będzie wyjątkowo smacznie. Więcej informacji na spotkaniaprzystole.pl/#program 

Film dzięki uprzejmości Films for Food

rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.