Damsel, reż. David Zellner, Nathan ZellnerDamsel, reż. David Zellner, Nathan Zellner
07 września 2018
9. American Film Festival: karnety w sprzedaży od 4 września

23 - 28 października w Kinie Nowe Horyzonty

Od 23 października we Wrocławiu będzie można doświadczyć wszystkich stanów kina w ramach 9. American Film Festival. Rozpoczęła się się sprzedaż karnetów na festiwal, pełny program wydarzenia zostanie opublikowany 9 października. 

kup karnet

Ruszyła także sprzedaż akredytacji medialnych i branżowych (sprzedaż akredytacji będzie trwać do wyczerpania puli, ale nie później niż do 7 października). 

kup akredytację dziennikarską

W trakcie American Film Festival widzowie mają szansę zobaczyć kino z USA, które powstaje poza wielkimi wytwórniami i starannie wykalkulowanymi biznesplanami producentów. To okazja, żeby poznać niezależnych twórców, zapomnianych mistrzów i obejrzeć znane aktorki i aktorów w niecodziennych, często awangardowych rolach.

Hity festiwali

W programie tegorocznej edycji znajdą się przeboje festiwali - m.in. prezentowany w konkursie Berlinale, wyreżyserowany przez braci Zellner przewrotny antywestern Damsel z Robertem Pattisonem i Mią Wasikowską w rolach głównych, Mewa (The Seagull) Michaela Mayera, adaptacja ponadczasowego, inteligentnego dramatu Antona Czechowa, w której występują m.in. Annette Bening i Saoirse Ronan, nowy film Dana Fogelmana, autora Crazy, Stupid, Love - To właśnie życie (Life Itself) z Oscarem Isaakiem i Olivią Wilde, White Boy Rick Yanna Demange'a - osadzona w latach 80. historia jednego z najmłodszych kryminalistów w dziejach USA, w rolę ojca głównego bohatera wciela się Matthew McConaughey, Bez obaw, daleko nie zajdzie (Don't Worry, He Won't Get Far On Foot) - najnowszy film Gusa Van Santa (Słoń / ElephantBuntownik z wyboru / Good Will Hunting), ze znakomitym Joaquinem Phoenixem w roli słynnego rysownika, Johna Callahana, czy Leave No Trace Debry Granik - nowy film ikony amerykańskiego kina niezależnego.

Retrospektywa Hala Ashby'ego

Podczas 9. American Film Festival przypomnimy też twórczość czołowego reżysera New Hollywood lat 70., Hala Ashby'ego - buntownika i kontestatora, ukazującego w krzywym zwierciadle niesprawiedliwość i zaściankową twarz Ameryki (m.in. Harold i Maude / Harold and MaudeOstatnie zadanie The Last Detail ze świetnym Jackiem Nicholsonem czy Wystarczy być Being There według prozy Jerzego Kosińskiego). 

Więcej o retrospektywie

Nowy system rezerwacji

Od tego roku zmienia się system rezerwacji miejsc na pokazy dla posiadaczy karnetów - wzorem systemu znanego z MFF Nowe Horyzonty. Aby dostać się na wybrany film, nie trzeba będzie już stać w kolejkach. Karnety użytkowników zostaną przypisane do kont internetowych, a rezerwacja na poszczególne seanse zostanie przeprowadzona całkowicie on-line.

Ważne daty

4.09 - początek sprzedaży karnetów

9.10 - ogłoszenie programu festiwalu

11.10 - sprzedaż biletów na pojedyncze pokazy

23 - 28.10 - festiwal

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 
Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2014
Człowiek, który zabił Don Kichota 
Terry Gilliam, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania 2018
Dogman 
Matteo Garrone, Włochy, Francja 2018
Dywizjon 303. Historia prawdziwa 
Wiesław Saniewski, Denis Delić, Polska, Wielka Brytania 2018
Endless 
Justin Benson, Aaron Moorhead, USA 2017
Fokstrot 
Samuel Maoz, Izrael, Niemcy, Francja 2017
Lato 
Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja, Francja 2018
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
Letnia szkoła życia 
Laurent Cantet, Francja 2017
McQueen 
Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018
MIASTOmovie: Obywatelka Jane. Walka o miasto 
MIASTOMmovie 6
Matt Tyrnauer, USA 2016
Zama 
Lucrecia Martel, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Dominikana, Francja, Holandia, Meksyk, Szwajcaria, USA, Portugalia, Liban 2017
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
Żona 
Björn Runge, Szwecja, USA, Wielka Brytania 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.