Zjazd absolwentów, reż. Anna OdelZjazd absolwentów, reż. Anna Odel
22 czerwca 2018
Nowe Horyzonty na SURVIVALU

Pokazy filmów 25 czerwca (poniedziałek) od godz. 18.00

Po raz 16. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL - jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce.

16. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w dawnym pałacu rodziny Wallenberg-Pachalych. Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie (siedziba Commerzbanku), jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego) hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu jest: Kapitał.

W ramach Przeglądu w przestrzeni pałacu zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac artystycznych, realizowanych w różnych mediach (malarstwo, rzeźba, instalacje dźwiękowe, prace wideo itp.) przez artystów z Polski i z zagranicy. Wystawę główną, na którą składać się będą przede wszystkim prace wyłonione w otwartym konkursie na realizacje artystyczne, uzupełnią projekty specjalne.

Podczas otwarcia Przeglądu nastąpi premierowy odczyt zamówionego dla SURVIVALU utworu literackiego autorstwa Jacka Dehnela. W ramach wystawy zostanie także zaprezentowany projekt kuratorski pt. PL-DE Kapitał ‒ wybór prac niemieckich artystów przygotowany przez kuratorkę i krytyczkę sztuki, Iwonę Dorotę Bigos. Ponadto w pałacu będzie można zobaczyć kultowe już dzieło Tadeusza Kantora z cyklu Multipart, wypożyczone z prywatnej kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, a takze instalację Jarosława Kozłowskiego z kolekcji OP ENHEIM. W dialog z nimi wchodzić będą artyści - przedstawiciele najmłodszych pokoleń.

Ekspozycję uzupełni w tym roku sekcja studencka. Będzie to specjalny pokaz prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie pod kierownictwem Dariusza Fodczuka, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierownictwem Tomasza Opani oraz studentów Muthesius University of Fine Arts and Design w Kilonii pod kierownictwem Piotra Nathana. Z kolei zebrane na Scenie Dźwiękowej prace zaprezentują różnorodność praktyk słuchania w kontekście systemów kapitałowych, które w dobie permanentnej cyfrowej kontroli i monitoringu jeszcze bardziej niż dotychczas podkreślają swój polityczny ‒ hegemoniczny i przemocowy ‒ charakter.

Wystawie prac artystycznych towarzyszyć będą jak zwykle debaty i wykłady, oprowadzania kuratorskie, spacery oraz pokazy filmowe.

Ava 
Léa Mysius, Francja 2017
Blanka (dubbing) 
Kohki Hasei, Włochy, Filipiny, Japonia 2015
Jestem taka piękna! 
Abby Kohn, Marc Silverstein, Chiny, USA 2018
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara 
Fernando Leon de Aranoa, Hiszpania, Bułgaria 2017
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
McQueen 
Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018
Na plaży Chesil 
Dominic Cooke, Wielka Brytania 2017
Obietnica poranka 
Eric Barbier, Francja 2017
Oko na Julię 
Kim Nguyen, Kanada 2017
Sicario 2: Soldado 
Stefano Sollima, USA, Włochy 2018
Sztuka kłamania 
Laurent Tirard, Francja, Belgia 2018
Thelma 
Joachim Trier, Dania, Francja, Norwegia, Szwecja 2017
Whitney 
Kevin Macdonald, Wielka Brytania, USA 2018
Zimna wojna 
Paweł Pawlikowski, Polska, Francja, Wielka Brytania 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.