repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 10 grudnia 2017.

Opętanie

Obsession

czas: 135’
retransmisja

Ivo van Hove na podstawie Jamesa M. Caina
czas trwania: ok. 2 godzin i 15 minut bez przerwy
Przedstawienie dla widzów od 15 lat.

Jude Law („Młody papież”, „Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes. Gra cieni”, „Utalentowany pan Ripley”) jest gwiazdą spektaklu „Obsession” (Opętanie), transmitowanego na żywo z Barbican Theatre w Londynie. Reżyser Ivo van Hove, którego inscenizacje „Widoku z mostu” i „Heddy Gabler” oglądaliśmy w cyklu NT Live, przygotował sceniczną adaptację filmu Luchino Viscontiego z 1943 roku.

Film fabularny Viscontiego powstał na motywach powieści Jamesa M. Caina „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” i był wstępem do rozwoju w kinie kierunku neorealizmu włoskiego. Opowieść o tragicznym romansie mężatki Giovanny i podróżującego w poszukiwaniu pracy przystojnego Gina do tego stopnia oburzyła widownię, że film został zakazany przez cenzurę państwową. Ta sama historia wraca w inscenizacji van Hove’a w wykonaniu czołowych aktorów swojego pokolenia. Niezwykle pociągającego i atrakcyjnego kierowcę Gina gra Jude Law. W przydrożnej restauracji spotyka męża i żonę, Giuseppe i Giovannę. Gino i Giovanna rozpoczynają ognisty romans, który doprowadzi do zamordowania męża kobiety. To jednak dopiero wstęp do dalszych wypadków…

Spektakl został wyprodukowany przez Barbican Theatre Productions Limited, Londyn i Toneelgroep Amsterdam we współpracy z Wiener Festwochen i Les Theatres de la Ville de Luxembourg, w koprodukcji z Holland Festival i David Binder Productions. Projekt wpiera Ambasada Królestwa Niderlandów.

Realizatorzy:

Koncepcja i reżyseria: Ivo van Hove
Światło: Jan Versweyveld
Adaptacja: Jan Peter Gerrits
Tłumaczenie: Simon Stephens
Projekcje: Tal Yarden
Muzyka: Eric Sleichim
Dźwięk: Tom Gibbons
Kostiumy: An D’Huysa

Obsada: Jude Law, Robert de Hoog, Chukwudi Iwuji, Aysha Kala, Halina Reijn, Gijs Scholten van Aschat

inne filmy

Kotka na gorącym blaszanym dachu

Kto się boi Virginii Woolf?

Piotruś Pan

Szaleństwa. Rewia

Anioły w Ameryce. Gejowska fantazja na motywach narodowych, część 1. Millennium nadchodzi

Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!