film
     
Kino Dzieci: Kacperiada
/ 60’
kategoria wiekowa: 7+
Seanse - kup bilet:
25 wrz

Opis filmu

Niełatwo mieć 7 lat! Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, że ma się swojego ulubionego superbohatera, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię. No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka Ada - na nią zawsze można liczyć! Kacper i Ada wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, uczą się jak radzić sobie z różnymi emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Bo tak w ogóle, rodzina, mimo swoich wad, to jedna z najfajniejszych rzeczy na świecie! Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważkie społeczne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.

Takie buty / reż. Jakub Tarkowski

Temat: Jak oprzeć się reklamom i chęci posiadania nowych rzeczy?

Dzieciaki w szkole i na podwórku oszalały na punkcie najnowszego modelu kaloszy, których reklamy pojawiają się dosłownie wszędzie. Pomysłowy Kacper przerabia swoje stare kalosze tak, aby wyglądały, jak buty super-bohatera. Ale zarozumiały Eryk, który ma bardzo bogatych rodziców wyśmiewa dziwaczne buty Kacpra - przecież on sam ma już najnowszy i oczywiście najdroższy model, którym uwielbia się przechwalać. Zawstydzony Kacper wyrzuca swoje kalosze do śmietnika. Humor poprawić może mu jedynie niezawodny Muchomściciel oraz wsparcie rodziny i przyjaciół. Tymczasem na rynku pojawia się kolejny, jeszcze nowszy model kaloszy…

Bałagan / reż. Tomasz Lew Leśniak

Temat: Gdzie leży granica pomiędzy bałaganem, a porządkiem?

Podczas rutynowego sprzątania mieszkania Kacper namawia tatę na zabawę, która prowadzi do totalnego chaosu w pokoju chłopca. Na nieszczęście, gdzieś w tym chaosie giną kluczyki do samochodu, a przecież dzisiaj po porządkach mieli jechać na wycieczkę do parku dinozaurów! Wszyscy, razem z Adą, szukają zguby. Czy w końcu uda im się zobaczyć dinozaury?

Według planu / reż. Kamil Polak

Temat: Jak radzić sobie z rozczarowaniem? Dlaczego czasem warto improwizować?

Tata i Kacper nie mogą doczekać się wyjazdu pod namiot, kiedy okazuje się, że mama - a razem z nią rodzinny samochód - utknęła na konferencji weterynarzy. Kacper jest bardzo rozczarowany, ale tata proponuje, że mogą przecież zrobić kamping… w ich mieszkaniu! Puszczają więc wodzę fantazji; rozstawiają namiot, łowią ryby w wannie, pieką kiełbaski nad kuchenką, przez co udaje im się stworzyć prawdziwą atmosferę wyjazdu. Wczuwają się tak mocno, że kiedy słyszą dziwne hałasy przy drzwiach naprawdę wydaje im się, że zaraz przy namiocie pojawi się wilk!

Prawie prawda / reż. Michał "Śledziu" Śledziński

Temat: Mówienie prawdy czasem może zaboleć innych

Mama ugotowała obiad, a Kacper szczerze oznajmia, że mu nie smakuje. Dodatkowo nieumyślnie obraża zwierzęcego pacjenta mamy - nadwrażliwą papugę, która ma wyjątkowo skrzeczący głos. Mamie jest przykro, co bardzo dziwi Kacpra. Przecież powiedział prawdę, a zawsze słyszał, że należy mówić prawdę. Na dodatek w szkole Kacper odważnie wyraża swoje opinie, sprawiając przykrość Adzie i kolegom, przez co sam wpada w poważne tarapaty.

On ma, a ja nie / reż. Jakub Tarkowski

Temat: Zazdrość

Eryk jest chory i jego mama prosi Kacpra, żeby go odwiedził i przyniósł mu lekcje. Kacper idzie do kolegi niechętnie, ale na miejscu jest oczarowany wystrojem pokoju Eryka: to setki najnowszych i najdroższych zabawek, z których większość pozostaje nierozpakowana. Kiedy Kacper wraca do swojego domu okazuje się, że dzwoniła mama Eryka - jedna z zabawek jej syna zginęła podczas spotkania chłopców. Kacper jest zszokowany - przecież nie jest złodziejem! Ada sugeruje konfrontację z Erykiem, dzięki której przyjaciele dowiadują się, że to, on sam schował zabawkę. Okazuje się, że Eryk również czegoś zazdrości Kacprowi i bynajmniej nie są to zabawki…

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
Akademia Kina Światowego: Kieł 
Akademia Kina Światowego (2017/2018)
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Chasing the Breath 
Adrian Dmoch, Polska 2017
Dziewczyna we mgle 
Donato Carrisi, Włochy 2017
Lady Bird 
Greta Gerwig, USA 2017
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
Madame 
Amanda Sthers, Francja 2017
Nie jestem czarownicą 
Rungano Nyoni, Wielka Brytania, Francja 2017
Nigdy cię tu nie było 
Lynne Ramsay, Wielka Brytania, Francja, USA 2017
Player One (2D z napisami) 
Steven Spielberg, USA 2018
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri 
Martin McDonagh, USA, Wielka Brytania 2017
Twarz 
Małgorzata Szumowska, Polska 2018
Uczciwy człowiek 
Mohammad Rasoulof, Iran 2017
Wieża. Jasny dzień 
Jagoda Szelc, Polska 2017
Wyspa psów 
Wes Anderson, Niemcy, USA 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.