film
 
Kino Dzieci: To coś i inne krótkie filmy
/ 43’
kategoria wiekowa: 4+
Seanse - kup bilet:
24 wrz

Opis filmu

W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niesamowite historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni mieszkańcy miasteczka zwierząt wspólnie gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a kapryśny były jedynak opanowuje sztukę dzielenia się. Chodźcie do kina!

To coś / reż. Elena Walf / Niemcy / 2015 / 6 min

Każdy ma coś w sobie. Na przykład niektóre wielkie góry nie dość, że są wielkie, to jeszcze są pełne wrzącej lawy, albo złota, albo innych wspaniałości. Są zachwycające, ogromne i groźne. I niemiłe. I dokuczają siedzącemu obok nich pagórkowi. A przecież wcale nie jest od nich gorszy, tylko jeszcze o tym nie wie. Czy niepozorna górka rozkwitnie?

Zupa z kamieni / reż. Clementine Robach / Francja, Belgia / 2015 / 7 min

Dziś na kolację przysmak doskonały na puste lodówki, półki i brzuchy - zupa z kamieni. Potrzebne będą garnek, kamienie i dużo, dużo wody. Jak się tym najeść? Nie sposób. To może każdy przyniesie to co zdoła wyskrobać na dnie spiżarni. Tu pietruszka, tu seler, tu ziemniak - ale bulgocze. Czas na wielki, wspólny posiłek.

Moje, moje / reż. Kaspar Astrup Schröder / Dania / 2012 / 24 min

Cudownie tak być jedynakiem. Ma się wtedy wszystkie zabawki dla siebie. I rodziców też. I własny pokój. Ale Storm niedługo będzie miał rodzeństwo. Jak to teraz będzie? Będzie się musiał dzielić? Tak jak w przedszkolu? To już nie będzie się mógł w domu całkiem sam klockami? I sam poprzytulać do mamy? Nie do przyjęcia! Chyba trochę potrwa, zanim Storm przyzwyczai się do bycia starszym bratem.

Nowy gatunek / reż. Kateřina Karhánková / Czechy / 2015 / 6 min

Jaka dziwna kość. Taka trochę jak grzebień, albo jakieś dziwne kolce. A może to był korpus ptaka o bardzo wielu dziobach? Trójka znalazców snuje hipotezy na temat wyglądu prehistorycznego stworzenia, w którego szkielecie było ich znalezisko. Czy wspólnie z naukowcem ustalą czyja to kość?

Informacje o reżyserze

stopka

barwa: kolor
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.