repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

O projekcie

Kontakt ze sztuką filmową uczy dzieci krytycznego myślenia, pokazuje różnorodność perspektyw, uwrażliwia młodych odbiorców. Ale czy sztuka filmowa może inspirować do aktywności i kształtować postawy widoczne w twórczych działaniach? Jesteśmy przekonani, że tak. Już wkrótce udowodnią to kilku- i nastoletni widzowie z 20 miast Polski, którzy dołączą do projektu aKINO i pełni energii razem z nami wykrzyczą "aaa jestem sobą!", "aaa kocham!" i "aaa poszukuję!".

aKINOprojekt.pl  

aKINO na Facebooku

W filmie drzemie olbrzymi potencjał edukacyjny. Przekonaliśmy się o tym nieraz, przygotowując w Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty wiele projektów skierowanych do młodego widza. W tym roku, w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury 2016, stworzyliśmy aKINO - filmowy program edukacyjny, który ma na celu nie tylko promocję wartościowego kina, ale także zainspirowanie dzieci i młodzieży do zaangażowania w różnorodne działania twórcze i prospołeczne. Chcemy rozbudzić w dzieciach i młodzieży chęć do bycia aktywnymi na każdym poziomie: fizycznym, intelektualnym i społecznym.

Jeśli uczysz w szkole i chcesz razem ze swoją grupą podopiecznych wziąć udział w ciekawym projekcie - zarezerwuj dla nas czas. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w maju, czerwcu, październiku, listopadzie i grudniu.

Program kierowany jest do pięciu grup wiekowych: przedszkolaków, szkół podstawowych 1-3 i 4-6, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każdy seans wyjątkowych, najnowszych produkcji dziecięcych i młodzieżowych opatrzymy materiałami dodatkowymi: wywiadami, sondami, animacjami. Nauczyciele dostaną od nas scenariusze lekcji a uczestnicy będą mieli szanse podzielić się z rówieśnikami swoimi pracami i przemyśleniami z zajęć.

Proponujemy uczestnikom pięć aktywności: stworzenie fotograficznego słownika architektury miasta, poznawanie swojej historii przez historię chleba na którą złożą się filmowe relacje-wywiady, stworzenie map mikrosportów, wykonanie serduszek origami. Chcemy zainspirować do stawiania pytań o przeszłość, także swojego miasta, o swoją tożsamość - tę osobistą jak i zbiorową, o swoje miejsce w historii i o swoje pasje.

M A J : aaa jestem sobą!

Pytamy o tożsamość i uczymy się szacunku wobec innych. Wyrażamy siebie poprzez wybrane formy multimedialne. Z rysunków artyści stworzą trzy murale. Takie dzieła powstają w wybranych lokalizacjach.

C Z E R W I E C : aaa tworzę!

Stajemy się tropicielami miejsc, które mają znaczenie. Robimy zdjęcia i tworzymy fotograficzny słownik architektury.

P A Ź D Z I E R N I K : aaa ruszam się!

Na nowo odkrywamy urok małej podwórkowej ligi. Frisbee, bule, ping -pong, badminton, sporty walki. Chcemy dobrze czuć się we własnym ciele. Współpracujemy. Tworzymy drużynę. Do pomocy dostaniemy przewodnik po małych sportach.

L I S T O P A D : aaa poszukuję!

Poznajemy historię naszej lokalnej społeczności. Od kuchni. Nagrywamy mikrohistorie o chlebie. Dowiadujemy się od bliskich i sąsiadów, jak było kiedyś. Może kryje się za tym jakaś niezwykła historia? Tworzymy małe opowieści o codzienności. Wczoraj i dziś.

G R U D Z I E Ń : aaa kocham!

Robimy po seansie serca origami dla jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce

Broszura zapowiadająca

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!