Wydarzenia
 

Zurbanizowani reż. Gary HustwitZurbanizowani reż. Gary Hustwit
MIASTOmovie: wro - film, debata, sztuka

27 - 30 marca 2014

Cena biletu:

Bilet normalny - 15 zł

Bilet ulgowy - 11 zł

Bilet wielokrotny - 44 zł

  • Bilety wielokrotne dostępny są w sprzedaży wyłącznie w kasach Kina. Liczba biletów wielokrotnych jest ograniczona.
  • Bilet wielokrotny jest  imienny, przy zakupie należy podać imię i nazwisko właściciela biletu.  Biletu wielokrotnego nie można odstąpić innej osobie.
  • Bilet wielokrotny uprawnia do wejścia na wszystkie seanse przeglądu. Cena biletu pojedynczego w pakiecie wynosi 11 zł.
  • Kupując bilet wielokrotny można kupić tylko jeden bilet na określony seans, nie można kupić więcej niż jeden bilet na dany seans w ramach pakietu.
  • Bilet wielokrotny ważny jest wyłącznie z pojedynczymi biletami na seanse. Bilet wielokrotny i bilety na seanse należy zachować do kontroli.
  • Nie będą wydawane duplikaty Biletów wielokrotnych i Biletów.

Nie ma możliwości rezerwacji biletów na seanse filmowe w kinie. Nie ma też możliwości zwrotu zakupionych biletów.

Od 27 do 30 marca Wrocławska Fundacja Filmowa zaprasza do kina Nowe Horyzonty na MIASTOmovie: wro – wydarzenie, które przez film, debatę i działania artystyczne pyta o kondycję polskich miast i szuka sposobów wpływania na ich rozwój.

MIASTOmovie: wro to przegląd filmów dokumentalnych, opisujących problemy współczesnych metropolii, który stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat przestrzeni wokół nas. Integralną częścią projektu są działania artystyczne, stanowiące realne ingerencje w przestrzeń publiczną miasta. Każdy z czterech dni MIASTOmovie: wro skoncentrowany będzie na innym miejskim problemie, aktualnym i ważnym z perspektywy Wrocławia.

 

#ESTETYKA

27 marca

18.00 This space available
reż. Gwenaëlle Gobé, USA 2011, 90'

19.30 Debata: Estetyka przestrzeni publicznej

kup bilet

Filmem otwarcia MIASTOmovie: wro jest obraz Gwenaëlle Gobé This Space Available. Debiutancki film Gobé stawia pytanie, czy we współczesnych miastach, opakowanych wielkoformatowymi reklamami, możliwe jest uporządkowanie przestrzeni publicznej. Dokument, oparty na wywiadach przeprowadzonych w 11 krajach na 5 kontynentach, naświetla inicjatywy lokalnych polityków, aktywistów i artystów sprzeciwiających się wizualnemu śmietnikowi.

Film stanie się punktem wyjścia do debaty na temat estetyki przestrzeni publicznej, a kontekst nada planowane wprowadzenie uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.

W debacie prowadzonej przez działacza społecznego Rolanda Zarzyckiego udział potwierdziły: Kamila Kamińska (dyrektorka Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności LOCUS), Aleksandra Stępień (prezeska Stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim) oraz Beata Urbanowicz (plastyczka miejska).

 

#HANDEL

28 marca

18.00 Malls R Us
reż. Helene Klodawsky, USA 2009, 76’

19.20 Debata: Handel w mieście

kup bilet

Kolejny dzień się będzie poświęcony zagadnieniu handlu w mieście. W prezentowanym na MIASTOmovie: wro Malls R Us dokumentalistka Helene Klodawsky śledzi drogę, jaką przebyły amerykańskie centra handlowe od lat 50. do dziś. Do udziału w filmie zaprasza tak właścicieli sklepów, jak i elitę współczesnych architektów, nierzadko zaangażowanych w ich powstawanie – m.in. słynnego projektanta Jona Jerde, twórcę warszawskich Złotych Tarasów.

Podczas debaty spróbujemy odpowiedzieć na pytanie postawione przez Klodawsky - czy następstwem rozbudowy galerii handlowych jest zmniejszenie czy powstanie nowego typu przestrzeni publicznej?

W spotkaniu udział potwierdzili: Michał Dębek (urbanista i psycholog związany z PWr i WSB), Przemysław Filar (prezes TUMW) i Zbigniew Maćków (architekt, kurator ESK ds. architektury), a poprowadzi je dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej Michał Syska.

 

#RZEKA

29 marca

18.00 Lost Rivers
reż. Caroline Bâcle, Kanada 2012, 72’

19.15 Debata: Rola rzeki w mieście

kup bilet

Weekend rozpocznie kanadyjski dokument Lost Rivers w reżyserii Caroline Bâcle, który podczas MIASTOmovie: wro będzie miał swoją polską premierę. Lost Rivers zabiera nas w podróż w poszukiwaniu utraconych rzek, które w wyniku zanieczyszczeń na setki lat zniknęły pod powierzchnią ziemi. Dawniej przez prawie każde miasto przemysłowe przepływała rzeka. Wokół nich budowane były domy, drogi i fabryki. Dziś w wielu miejscach na świecie trwa walka o przywrócenie naturalnych elementów w sercach wielkich miast.

Podczas panelu dyskusyjnego zastanowimy się nad tym, jaką funkcję pełni lub może pełnić rzeka we współczesnym mieście , a wszystko na przykładzie Odry we Wrocławiu.

Uczestnikami trzeciej debaty będą: Rafał Eysymontt (historyk sztuki, UWr), Radosław Gawlik (prezes EKO-UNII), Joanna Przybyszewska (pełnomocniczka Zarządu Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. rzeki Odry) oraz Kamil Zaremba (mieszkaniec i konstruktor Domu Na Wodzie, Fundacja OnWater.pl). Dyskusja będzie moderowana przez Monikę Onyszkiewicz, wiceprezeskę Fundacji EkoRozwoju.

 

#REWITALIZACJA

30 marca

16.00 Zurbanizowani
reż. Gary Hustwit, Wielka Brytania / USA 2011, 85’

17.30 Debata: Poza rewitalizacją

kup bilet

Pierwszą odsłonę wydarzenia zamknie film Zurbanizowani Gary’ego Hustwita. Reżyser bierze na warsztat projektowanie miast, wskazując, że jest to jedno z największych wyzwań współczesnego świata. Zgodnie z prognozami w roku 2030 ludność miejska stanowić będzie 60%populacji. Jeżeli proces migracji ludności wiejskiej do miast nie spotka się z odpowiednią polityką rozwojową, zainteresowaniem władz i obywateli, urbanizacja może przybrać postać slumsów.

Zurbanizowani staną się pretekstem do rozmowy na temat niejednoznacznego i problematycznego tematu rewitalizacji. Spotkanie poprowadzi redaktorka naczelna magazynu „Miasta” Marta Żakowska, a udział w nim potwierdzili: Katarzyna Kajdanek (socjolożka, autorka książki „Suburbanizacja po polsku”), Wojciech Kębłowski (absolwent międzynarodowych studiów miejskich „4cities”), Lech Mergler (Stowarzyszenia My-Poznaniacy i Prawo do Miasta) i Sebastian Wolszczak (kierownik projektu rewitalizacji w UM Wrocław).

Organizatorem MIASTOmovie: wro jest Wrocławska Fundacja Filmowa we współpracy z kinem Nowe Horyzonty. Impreza odbywa się pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Więcej informacji na: www.miastomovie.pl

120 uderzeń serca 
Robin Campillo, Francja 2017
Cézanne. Portrety życia 
Wystawy na ekranie 2017/2018
Ella i John 
Paolo Virzì, Włochy, Francja 2017
Films for Food: Mrówki na krewetce 
Films for Food
Maurice Dekkers, Holandia 2015
Kaczki z gęsiej paczki 
Christopher Jenkins, Chiny, USA 2018
Lato 1993 
Carla Simón, Hiszpania 2017
Made in Italy 
Luciano Ligabue, Włochy 2018
Nasze najlepsze wesele 
Olivier Nakache, Éric Toledano, Francja, Kanada, Belgia 2018
Nie jestem czarownicą 
Rungano Nyoni, Wielka Brytania, Francja 2017
Nigdy cię tu nie było 
Lynne Ramsay, Wielka Brytania, Francja, USA 2017
Po latach 
Annarita Zambrano, Francja 2017
Prawdziwa historia 
Roman Polański, Francja, Polska, Belgia 2017
Tully 
Jason Reitman, USA 2018
Wieża. Jasny dzień 
Jagoda Szelc, Polska 2017
Wiosna Filmów: Fokstrot 
Wiosna Filmów 2018
Samuel Maoz, Izrael, Niemcy, Francja 2017
Zimowi bracia 
Hlynur Pálmason, Dania 2017
Basia 
Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2018
Piotruś Królik 
Will Gluck, Australia, USA, Wielka Brytania 2018
Superagentka 
Karla von Bengtson, Dania 2017
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (seans dla szkoły) 
Martin McDonagh, USA, Wielka Brytania 2017
Wyspa psów 
Wes Anderson, Niemcy, USA 2018
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.