Hobbyhorse RevolutionHobbyhorse Revolution
21 września 2017
4. Kino Dzieci startuje już w sobotę!

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci od 23 września do 1 października w Kinie Nowe Horyzonty.

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, pod hasłem „Pora na ciekawość” zacznie się 23 września. Wśród atrakcji, jak co roku: warsztaty, wykłady, spotkania i oczywiście projekcje – łącznie do obejrzenia będzie aż setka krótkich i długich metraży. Już od dziś na stronie Kina Dzieci można znaleźć informacje o wszystkich filmach, które znalazły się w programie.

Program festiwalu to nie tylko Konkurs filmów pełnometrażowych. Ponad 90 innych produkcji znalazło się w sekcjach Krótkie historie (zestawy filmów krótkometrażowych), Kino Dzieci z nosem w książkach, Odkrycia, Ahoj! Kino czeskie oraz Panorama. Co w nich zobaczymy?  

Odkrycia

W sekcji Odkrycia znalazło się 6 filmów z różnych stron świata, które różni zarówno technika (są tu i animacje, i filmy aktorskie), jak i formuła (od dokumentu po baśniową fabułę). Tym, co je łączy jest artystyczne podejście do filmu jako medium. Każdy z tych filmów skłania do dyskusji i nie pozostawia obojętnym. Jakie to produkcje? Nominowany do Oscara® i nagrodzony na festiwalu w Cannes „Czerwony Żółw” („La tortue rouge”, reż Michael Dudok de Wit, USA 2016) – opowieść o byciu rozbitkiem, a może po prostu o byciu człowiekiem. „Skarby” („Tesoros”, Meksyk 2017, polska premiera) jednej z najważniejszych reżyserek kina meksykańskiego – Marii Novaro, który miał swoją światową premierę podczas tegorocznego Berlinale. Poruszający dokument „Nic bez nas” („Not without us”, reż. Sigrid Klausmann, Niemcy 2017, polska premiera) pokazujący historie 16 młodych bohaterów z całego świata – ich problemy, marzenia, lęki i plany. W zestawie znalazła się również nowa animacja Michaela Ocelota, autora prezentowanych w zeszłym roku w ramach sekcji francuskiej „Opowieści Nocy” – „Ivan Carewicz i zmienna księżniczka” („Ivan Tsarevich and the Changing Princess”, Francja 2016), a także „Lato 1993” („Estiu 1993”, Hiszpania 2017) – pełnometrażowy debiut reżyserski Carli Simon, wschodzącej gwiazdy hiszpańskiego kina, który opowiada historię sześcioletniej Fridy, muszącej sobie poradzić w nowej rodzinie. W sekcji znalazł się także przepełniony muzyką i humorem dokument „Hobbyhorse Revolution” (reż. Selma Vilhunenm, Finlandia 2017, polska premiera), który rejestruje finlandzki fenomen hobbyhorse, będący czymś więcej niż sportem.

Kino Dzieci z nosem w książkach

W tej sekcji zaprezentowane zostaną adaptacje książek, zarówno klasyki literatury dla dzieci, jak i nowości z księgarskich półek. Będzie można zobaczyć m.in. aż trzy filmy z serii o przygodach Biura Detektywistycznego Lassego i Mai: „Stella Nostra”, „Cienie nad Valleby” i „Sekret rodziny von Broms”. Nie zabraknie też bohaterów z książek Astrid Lindgren – na ekranie zagoszczą „Dzieci z Bullerbyn”, „Ronja, córka zbójnika” i „Pippi”. Kto jeszcze? Tsatsiki, Albert Albertson, Mama Mu, a nawet Tomek Sawyer.

Krótkie historie

W sekcji krótkich metraży znalazło się w tym roku 18 filmów. Wśród nich nagrodzony na festiwalu w Manchesterze „Hej, Jelonku!” („Hey Deer!”, reż. Örs Bárczy, Węgry 2015), „Mały ptaszek i gąsienica” („Der kleine Vogel und die Raupe”, reż. Lena von Döhren, reż. Szwajcaria 2017) – kolejna opowieść z popularnej serii o małym czarnym ptaszku, czy „Nie jestem myszką” („I’m not a mouse”, reż. Evgenia Golubeva, Wielka Brytania 2015) – opowieść o nazywanej myszką małej Lucy, która podbiła festiwale od Zlina po Chicago. W sekcji znalazł się też nagrodzony Oscarem® dla najlepszej animacji krótkometrażowej „Pan Hublot” („Mr Hublot,”, reż. Alexandre Espigares, Laurent Witz, Francja/Luksemburg 2013) oraz nominowana do Oscara „Niedźwiedzia opowieść” („Historia de un oso”, reż. Gabriel Osorio, Chile 2014). 

Ahoj! Kino czeskie

Jak co roku, Kino Dzieci zaprasza w filmową podróż – tym razem do Czech. W programie sekcji znalazło się trochę klasyki: „Pat i Mat” („Pat a Mat”, reż. Lubomíra Beneša, Marek Beneš, Czechy 2016), czyli perypetie dwójki wyjątkowo lubiących remonty sąsiadów, a także nowości, np. „Błękitny Tygrys” („Modrý tygr”, reż. Petr Oukropec, Bohdan Sláma, Czechy 2012) – pełna magii opowieść, w której bezwzględny burmistrz postanawia całe miasto przeszklić, wybetonować i pomalować na biało. Całe miasto, w tym wspaniały ogród botaniczny. Czy ktokolwiek zdoła go powstrzymać? Oprócz tego w zestawie znalazł się film drogi – „Kuki powraca” („Kuky se vrací”, reż. Jan Sverák, Czechy 2010), opowiadający o przygodach pluszowego, przetartego misia, przemierzającego las w drodze do domu, do swojego najlepszego przyjaciela Ondry, a także nagrodzona aż trzema Czeskimi Lwami adaptacja baśni Braci Grimm – „Siedem kruków” („Sedmero krkavcu”, reż. Alice Nellis, Słowacja/ Czechy 2015). Ponadto zobaczyć będzie można czeski przebój ostatnich miesięcy – „Niedoparki” („Lichožrouti”, reż. Galina Miklínová, Chorwacja/Czechy/Słowacja 2016) i oczywiście – jak na sekcję czeską przystało – serię krótkich metraży o będącym niemalże symbolem Czech Kreciku.

Panorama

I tym razem w programie Kina Dzieci nie może zabraknąć Panoramy – sekcji, w której prezentujemy długo- i krótkometrażowych zwycięzców i ulubieńców publiczności poprzedniej edycji festiwalu. Będą poruszające „Sekrety wojny” i porywająca intryga – „Jak ukraść psa”. Będzie też można zobaczyć faworytów publiczności – niecodziennego „Lokatora idealnego” i znany duet detektywów, Lassego i Maję. W tym roku w Panoramie znalazły się również premiery: historia walki o dostęp do szkoły z małpą w tle – „Małpia afera”, nominowane do Konkursu Inne Spojrzenie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Tarapaty” i zaskakująca opowieść o dorastaniu, przyjaźni i przygodzie – „Labirynt”. 

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to jeden z największych festiwali filmów dla młodych widzów w Polsce. Czwarta edycja odbędzie się w dniach 23 września – 1 października w 20 miastach w Polsce, pod hasłem „Pora na ciekawość”. W programie znalazło się ponad 100 filmów: filmy aktorskie, animacje oraz krótkie metraże. Kino Dzieci to także spotkania i warsztaty dla nauczycieli i rodziców, warsztaty dla dzieci, spotkania z gośćmi, pokazy z muzyką na żywo.

Partner główny: VOX
Patroni medialni: AMS, Co jest grane 24, Czas Dzieci, Dziecko, Filmweb, Gazeta Wyborcza, Juniorowo, Kino, Ładnebebe, Mammazine, Miasto Dzieci, Radio TOK FM, Sens, TVP Kultura, Zwierciadło

Więcej informacji: kinodzieci.pl 
Facebook: facebook.com/kinodzieci 
Instagram: instagram.com/kino.dzieci 

cena biletów: 12 zł (pojedynczy),10 zł (przy zakupie min. 3 biletów na jeden pokaz) 

 

Seminaria dla rodziców i nauczycieli z Fundacją Familylab Polska

Zapraszamy rodziców i nauczycieli na seminarium, którego partnerem jest Fundacja Familylab Polska, kierująca się podejściem Jespera Juula, jego sposobem myślenia o rodzinie, szacunkiem do dzieci, zaufaniem do kompetencji rodziców.

14.09, g. 17-19:30, Idea Place, pl. Solny 15 - seminarium dla rodziców Jestem OK, jaki jestem poprowadzi Katarzyna Żak-Ratajczak.

18.09, g. 17-19:30, Idea Place, pl. Solny 15 - seminarium Dorosły jak latarnia morska (mądre przywództwo dorosłych) poprowadzi Katarzyna Kowalska-Bębas.

Oba warsztaty oparte będą na fragmentach filmu Villads, który premierowo będzie możnai obejrzeć podczas festiwalu Kino Dzieci w Kinie Nowe Horyzonty. Więcej informacji o warsztatach na stronie internetowej Festiwalu kinodzieci.pl/wydarzenia-wroclaw/

 

Z książką do kina - rodzinne spotkania z Kinem Dzieci
 
Na tydzień przed rozpoczęciem festiwalu, 16 września zapraszamy do zaprzyjaźnionych z Kinem Dzieci miejsc przyjaznym dzieciom we Wrocławiu.
Obejrzymy ekranizację książki Pan Patyk Julii Donaldson, a po seansie w każdym partnerskim miejscu odbędą się warsztaty dla wszystkich małych widzów.

KONTURY KULTURY - Strefa Edukacji Twórczej, g. 11:00
ul. Jagiellończyka 10 a
tel. 789 278 026, konturykultury.art.pl

Ośrodek Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie, g. 11:00
ul. Koreańska 1A
tel. 512 216 524, facebook.com/madeinbrochow

Cocofli - books art cafe wine bar, g. 11:00
ul. Włodkowica 9
tel. 71 756 99 90, facebook.com/Cocofli

Café Księgarnia Tajne Komplety, g. 12:00
ul. Przejście Garncarskie 2
tel. 71 714 23 80, tajnekomplety.pl

Krzyki Śmiechy CAFE - Centrum Kreatywnego Rozwoju, g. 10:00
ul. Krzycka 64A
tel. 782 336 176, krzykismiechy.pl
 

Warsztaty dźwiękowe, plastyczne, wydawnicze i eksperymenty
 
W weekendy w godzinach 10:00 - 16:00 zapraszamy widzów na warsztaty plastyczne w holu kina, na poziomie 0. Będziemy eksperymentować, kombinować, wymyślać, projektować, lepić, malować, rysować, wycinać. Stworzycie z nami wiele festiwalowych dzieł sztuki i przedmiotów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

Warsztat Nagrywanie świata

23 września o godz. 12:00 i 14:00 TONY zapraszają na warsztaty dźwiękowe. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie kinodzieci.pl/wydarzenia-wroclaw/

MajsterkoVOX

1 października, niedziela 10:00 - 16:00

Zrobić coś samemu - to świetna zabawa! Laurkę, urządzenie czy zabawkę. A gdyby tak zrobić mebel? Pod okiem projektantki VOX, Joanny Leciejewskiej, każdy uczestnik warsztatów będzie mógł złożyć (ze specjalnie na tę okazję przygotowanych kartonowych, a jednak wytrzymałych części) całkiem własny stołek i ozdobić go według swojego własnego pomysłu. Gotowy mebel można będzie zabrać do domu, żeby móc usiąść na czymś, co zrobiło się zupełnie samemu.

 

Program projekcji:

sobota 23.09

10:00 Otwarcie: Krótkie historie z muzyką na żywo 60' 4+ / bez dialogów / zagrają TONY sekcja Krótkie historie
Festiwal otworzymy seansem z muzyką na żywo. Tym razem zagrają dla nas TONY, w składzie:
Wojciech Orszewski - gitara, instrumenty perkusyjne
Paweł Klimczak - bas, instrumenty perkusyjne
Michał Szczepaniec - klawisze, instrumenty perkusyjne

10:30 Małpia afera 87' 6+ / sekcja Panorama, lektor

11:00 Superagentka 77' 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

11:30 Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie, 52', 6+ / sekcja Krótkie historie, lektor

12:00 Błękitny tygrys 90' 9+ / sekcja Ahoj! Kino Czeskie, lektor

12:00 i 14:00 Warsztaty Nagrywanie świata prowadzą TONY

12:30 Jak ukraść psa 109' 7+ / sekcja Panorama, lektor

13:00 Blanka 75' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

13:30 Siedem kruków 103' 7+ / sekcja Ahoj! Kino czeskie, lektor na żywo

14:00 Czerwony żółw 80' 11+ / sekcja Odkrycia, bez dialogów

15:00 Abulele 96' 9+ / sekcja Panorama, dubbing

niedziela 24.09

10:00 Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 52', 4+ / sekcja Krótkie historie, lektor
Przed seansem krótka lekcja angielskiego: odkrywamy świat z Empik school. Zajęcia poprowadzi lektorka Elmelda Mashingo.

10:30 Dzieci z Bullerbyn 1' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor
Przed seansem krótka lekcja angielskiego: odkrywamy świat z Empik school. Zajęcia poprowadzi lektorka Elmelda Mashingo.

11:00 Zimowe przygody Jill i Joy, 81' 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing
Przed seansem krótka lekcja angielskiego: odkrywamy świat z Empik school. Zajęcia poprowadzi lektorka Elmelda Mashingo.

11:30 Skarby 95' 6+ / sekcja Odkrycia, lektor na żywo
Przed seansem krótka lekcja angielskiego: odkrywamy świat z Empik school. Zajęcia poprowadzi lektorka Elmelda Mashingo.

12:00 Mama Mu i Pan Wrona 78' 4+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo

12:30 Offline 87' 11+ / sekcja Panorama, lektor

13:00 Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem 78', 7+ /sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

13:30 Kuki powraca 95' 7+ / sekcja Ahoj! Kino czeskie, lektor na żywo

14:00 Tsatsiki, tata i wojna oliwkowa 95' 9+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo

15:00 Kacper i Emma na safari 75' 4+ / sekcja Panorama, lektor

poniedziałek 25.09

09:00 Superagentka 77' 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

09:30 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms 83' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor

10:00 Opowieści świnki 72', 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

17:30 Villads 76', 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

18:00 Blanka 75' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

wtorek 26.09

09:00 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 76' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor

09:30 Villads 76', 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

10:00 Storm. Opowieść o odwadze 100' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

17:30 Opowieści świnki 72', 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

18:00 Przygoda Nelly 97' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

środa 27.09

09:00 Dzieci z Bullerbyn 91' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor

09:30 Tom Sawyer i przyjaciele 96' 9+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo 

10:00 Przygoda Nelly 97' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

10:30 Zimowe przygody Jill i Joy 81' 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing 

17:30 Nowe przygody dzieci z Bullerbyn 95' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor 

18:00 Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem 78', 7+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

czwartek 28.09

09:00 Nowe przygody dzieci z Bullerbyn 95' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor

09:30 Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem 78', 7+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

10:00 Tsatsiki, tata i wojna oliwkowa 95' 9+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo

17:30 Kacper i Emma na safari 75' 4+ / sekcja Panorama, lektor 

18:00 Superagentka 77' 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

piątek 29.09

09:00 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra 80' 6+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, dubbing 

09:30 Blanka 75' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

10:00 Mama Mu i Pan Wrona 78' 4+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo

17:30 Zimowe przygody Jill i Joy 81' 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

18:00 Storm. Opowieść o odwadze 100' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing

sobota 30.09

10:00 Niedoparki 83', 6+ po seansie spotkanie i warsztaty z reżyserką Galiną Miklínovą. Przynieście też swoje niedoparkowe skarpetki, stworzymy kolejne Niedoparki / sekcja Ahoj! Kino czeskie, dubbing

10:30 Żubr Pompik - serial 49' 4+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, wersja polska 

11:00 Opowieści świnki 72', 4+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor 

11:30 Pat i Mat 83' 4+ / sekcja Ahoj! Kino czeskie, bez dialogów 

12:00 Ivan Carewicz i zmienna księżniczka 57' 9+ / sekcja Odkrycia, lektor na żywo 

12:30 Na linii wzroku 98' 9+ / sekcja Panorama, lektor 

13:00 Storm. Opowieść o odwadze 100' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, dubbing 
wstęp przed seansem dr Marcina Dysia z Uniwersytetu Dzieci, Jakie zmiany wniosło wynalezieniu druku?

13:30 Nic bez nas 87' 9+ / sekcja Odkrycia, lektor na żywo
wstęp przed seansem Hanny Sztwiertni z Uniwersytetu Dzieci, Jak możemy wpłynąć na przyszłość naszej planety?

14:00 Labirynt 99' 9+ / sekcja Panorama, lektor 
przed seansem wstęp Kamila Klimasa z Uniwersytetu Dzieci

15:00 Lato 1993 96' 11+ / sekcja Odkrycia, napisy

niedziela 1.10

10:00 Basia - serial 44' 4+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, wersja polska 
spotkanie z Zofią Stanecką, autorką książek o Basi i i Łukaszem Kacprowiczem, reżyserem serialu

10:30 Krecik w mieście i inne filmy krótkie 59' 4+ / sekcja Ahoj! Kino czeskie, bez dialogów 

11:00 Villads 76', 6+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor

11:30 Wielka wyprawa Molly 72' 4+ / sekcja Panorama, dubbing 

12:00 Pan Hublot i inne filmy krótkie 53' 9+ / sekcja Krótkie historie, lektor 

12:30 Hobbyhorse Revolution 90' 11+ / sekcja Odkrycia, lektor na żywo 

13:00 Przygoda Nelly 97' 9+ / sekcja Konkurs filmów pełnometrażowych, lektor 

13:30 Tom Sawyer i przyjaciele 96' 9+ / sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach, lektor na żywo

14:00 Niesamowity świat April 105' 11+ / sekcja Panorama, dubbing 

Bracia Lumière 
Thierry Frémaux, Francja 2016
Na pokuszenie 
Sofia Coppola, USA 2017
Piękny kraj 
Francis Lee, Wielka Brytania 2017
Podwójny kochanek 
François Ozon, Francja 2017
Ptaki śpiewają w Kigali 
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Polska 2017
Safari 
Ulrich Seidl, Austria 2016
Tulipanowa gorączka 
Justin Chadwick, Wielka Brytania, USA 2016
2 noce do rana 
Mikko Kuparinen, Finlandia, Litwa 2015
50 wiosen Aurory 
Blandine Lenoir, Francja 2017
Mięso 
Julia Ducournau, Francja, Belgia 2016
Powiernik królowej 
Stephen Frears, USA, Wielka Brytania 2017
Przeżyć: metoda Houellebecqa 
Arno Hagers, Erik Lieshout, Reinier van Brummelen, Holandia 2016
Tarapaty 
Marta Karwowska, Polska 2017
The Square 
Ruben Östlund, Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017
To 
Andres Muschietti, USA 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.