Anioł zagładyAnioł zagłady
19 października 2017
Nowy sezon (2017/2018) transmisji oper i baletów w KNH

Transmisje i retransmisje spektakli z Metropolitan Opera i Teatru Bolszoj.

BOLSHOI BALLET LIVE

cena karnetu: 340 zł 
cena biletu: 60 zł

W programie:



Poskromienie złośnicy 
26.11.2017 | niedziela | 16.00 | retransmija
muzyka: Dmitrij Szostakowicz
choreografia: Jean-Christophe Maillot


Dziadek do orzechów 
17.12.2017 | niedziela | 16.00 | retransmisja
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz



Romeo i Julia 
21.01.2018 | niedziela | 16.00 | transmisja
muzyka: Siergiej Prokofiew
choreografia: Aleksiej Ratmański



Dama kameliowa
04.02.2018 | niedziela | 16.00 | retransmisja
muzyka: Fryderyk Chopin
choreografia: John Neumeier

 

Płomień Paryża
04.03.2018 | niedziela | 16.00 | transmisja
muzyka: Boris Asafiew
choreografia: Aleksiej Ratmański



Giselle 
08.04.2018 | niedziela | 17.00 | retransmisja
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy



Coppelia 
10.06.2018 | niedziela | 17.00 | transmisja
muzyka: Léo Delibes
choreografia: Siergiej Wichariew wg Mariusa Petipy i Enrica Cecchettiego

THE MET LIVE

cena karnetu: 500 zł 
cana biletu: 70 zł

W programie:

 

18 listopada, sobota, 18.35

Thomas Adès The EXTERMINATING ANGEL / ANIOŁ ZAGŁADY
PREMIERA SEZONU / PO RAZ PIERWSZY W MET

dyrygent: Thomas Adès
libretto: Tom Cairns we współpracy z kompozytorem
reżyseria: Tom Cairns
scenografia i kostiumy: Hildegard Bechtler
światło: Jon Clark
projekcje wideo: Finn Ross
obsada: Audrey Luna, Amanda Echalaz, Sally Matthews, Sophie Bevan, Alice Coote, Christine Rice, Iestyn Davies, Joseph Kaiser, Frédéric Antoun, David Portillo, David Adam Moore, Rod Gilfry, Kevin Burdette, Christian Van Horn, John Tomlinson

 

27 stycznia, sobota, godz. 18.35

Giacomo Puccini TOSCA 
PREMIERA SEZONU

dyrygent: Andris Nelsons
reżyseria: Sir David McVicar
scenografia i kostiumy: John Macfarlane
światło: David Finn
choreografia: Leah Hausman
obsada: Kristine Opolais, Vittorio Grigolo, Bryn Terfel, Patrick Carfizzi

 

10 lutego, sobota, godz. 17.30

Gaetano Donizetti L'ELISIR D'AMORE / NAPÓJ MIŁOSNY 
NOWA OBSADA

dyrygent: Domingo Hindoyan
reżyseria: Bartlett Sher
scenografia: Michael Yeargan
kostiumy: Catherine Zuber
światło: Jennifer Tipton
obsada: Pretty Yende, Matthew Polenzani, Davide Luciano, Ildebrando D'Arcangelo

 

24 lutego, sobota, godz. 18.00

Giacomo Puccini LA BOHÈME / CYGANERIA 
NOWA OBSADA

dyrygent: Marco Armiliato
reżyseria i scenografia: Franco Zeffirelli
kostiumy: Peter J. Hall
światło: Gil Wechsler
obsada: Sonya Yoncheva, Susanna Phillips, Michael Fabiano, Lucas Meachem, Alexey Lavrov, Matthew Rose, Paul Plishka

10 marca, sobota, godz. 18.35

Gioachino Rossini SEMIRAMIDE / SEMIRAMIDA 
PO RAZ PIERWSZY W HD

dyrygent: Maurizio Benini
reżyseria: John Copley
scenografia: John Conklin
kostiumy: Michael Stennett
światło: Gil Wechsler
obsada: Angela Meade, Elizabeth DeShong, Javier Camarena, Ildar Abdrazakov, Ryan Speedo Green

 

31 marca, sobota, godz. 18.35

Wolfgang Amadeus Mozart COSI FAN TUTTE, OSSIA LA SCUOLA DEGLI AMANTI / TAK CZYNIĄ WSZYSTKIE ALBO SZKOŁA KOCHANKÓW
PREMIERA SEZONU

dyrygent: David Robertson
reżyseria: Phelim McDermott
scenografia: Tom Pye
kostiumy: Laura Hopkins
światło: Paule Constable
obsada: Amanda Majeski, Serena Malfi, Kelli O'Hara, Ben Bliss, Adam Plachetka, Christopher Maltman

 

14 kwietnia, sobota, godz. 18.00

Giuseppe Verdi LUISA MILLER / LUIZA MILLER 
PO RAZ PIERWSZY W HD

dyrygent: James Levine
reżyseria: Elijah Moshinsky
scenografia i kostiumy: Santo Loquasto
światło: Duane Schuler
obsada: Sonya Yoncheva, Olesya Petrova, Piotr Beczała, Plácido Domingo, Alexander Vinogradov, Dmitry Belosselskiy

 

28 kwietnia, sobota, godz. 18.35

Jules Massenet CENDERILLON / KOPCIUSZEK 
PREMIERA SEZONU / PO RAZ PIERWSZY W MET

dyrygent: Bertrand de Billy
reżyseria i kostiumy: Laurent Pelly
scenografia: Barbara de Limburg
światło: Duane Schuler
obsada: Joyce DiDonato, Alice Coote, Stephanie Blythe, Kathleen Kim, Laurent Naouri

Cicha noc 
Piotr Domalewski, Polska 2017
Manifesto 
Julian Rosefeldt, Niemcy, Austria 2017
mother! 
Darren Aronofsky, USA 2017
Najlepszy 
Łukasz Palkowski, Polska 2017
Tom of Finland 
Dome Karukoski, Finlandia, Szwecja, Dania, Niemcy, USA 2017
Beksińscy. Album wideofoniczny 
Marcin Borchardt, Polska 2017
Coco 
Lee Unkrich, Adrian Molina, USA 2017
Droga Aszera 
Matan Yair, Izrael, Polska 2017
Młynarski: Piosenka finałowa 
Alicja Albrecht, Polska 2017
Photon 
Norman Leto, Polska 2017
Soyer 
Łukasz Barczyk, Polska 2017
The Square 
Ruben Östlund, Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017
Twój Vincent (polski dubbing) 
Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska, Wielka Brytania 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.