Now, Forager... reż. J.Cortlund, J.HarpelinNow, Forager... reż. J.Cortlund, J.Harpelin
06 września 2012
Pierwsze tytuły 3. American Film Festival

3. American Film Festival odbędzie się w kinie Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 13 - 18 listopada 2012.

Znamy już pierwsze tytuły filmów, które będzie można obejrzeć podczas festiwalu.

Filmy niezależne, ale głośne, często w gwiazdorskiej obsadzie to sekcja Highlights. Jedną z najważniejszych premier festiwalu będzie pokaz najnowszego filmu enfant terrible amerykańskiego kina Abla Ferrary 4:44 Last Day on Earth. Autor kultowego Złego porucznika przedstawia kameralną wizję końca świata z Willemem Dafoe i Shanyn Leigh w rolach głównych.

Spectrum to z kolei panorama kina amerykańskiego z ostatnie­go roku, odkrywająca nowych twórców, nowe talenty i zjawiska. We Wrocławiu zobaczymy w tej sekcji 15 filmów. Now, Forager: A Film About Love and Fungi Jasona Cortlunda i Julii Harpelin to kameralny dramat dla miłośników slow food, osadzony w środowisku nowojorskich restauratorów i zawodowych zbieraczy grzybów. W szalonej komedii Freaky Deaky w reżyserii Charlesa Matthau (syna popularnego aktora Waltera) zobaczymy Christiana Slatera i Crispina Glovera. Jack and Diane Bradleya Rusta Graya jest połączeniem melodramatu, teen movie i horroru, opowieścią o dwóch nastoletnich lesbijkach z Juno Temple, Riley Keough i Kylie Minogue w rolach głównych oraz z surrealistycznymi animacjami samych braci Quay. W programie także Sun Don't Shine – kryminał i kino drogi w reżyserii Amy Seimetz – popularnej aktorki filmów niezależnych, studentki bohatera zeszłorocznej edycji festiwalu, Todda Solondza. Warto zwrócić też uwagę na gorzki portret brooklyńskich hipsterów, pokazywane na festiwalu Sundance The Comedy Ricka Alversona.

W sekcji American Docsprezentujemy produkcje dokumentalne se­zonu, pokazujące oblicze Ameryki XXI wieku. W programie znalazł się m.in. Me@theZoo – portret popularnego videobloggera Chrisa Crockera oraz kolejny film Jonathana Demme’a, autora dokumentów muzycznych (Stop Making Sense) i fabuł (Milczenie owiec). Tym razem reżyser opowie o o słynnym piosenkarzu Neilu Youngu.

On the Edge - sekcja filmów eksperymentalnych - zaprezentuje m.in. The Perception of Moving Targets Westona Currie z muzyką Liz Harris (aka Grouper) z Portland, premierowo pokazywany w sekcji "New Frontier" festiwalu Sundance 2012.

Ponadto na program festiwalu złożą się pokazy specjalne i retrospektywy.

American Film Festival we Wrocławiu

rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.