Facet do wymiany, reż. Guillaume CanetFacet do wymiany, reż. Guillaume Canet
03 lipca 2017
Nowe komedie w repertuarze Kina Nowe Horyzonty

Facet do wymiany z Cotillard i Canetem oraz W starym dobrym stylu z Freemanem, Cainem i Arkinem.

Facet do wymiany
reż. Guillaume Canet / Francja / 123’

Kiedy piękna młoda dziewczyna mówi, że nie znajdujesz się już na liście "chodźmy do łóżka" żadnej kobiety, to znaczy, że czas na: a) powolną emeryturę, b) wybieranie nagrobka, c) radykalną zmianę życia i wizerunku! Guillaume, popularny aktor po czterdziestce, dokładnie takie słowa usłyszał od swojej 20-letniej koleżanki po fachu. Początkowo załamany, wkrótce decyduje się na drastyczne zmiany. Czy ustatkowanemu mężczyźnie z piękną żoną (Marion Cotillard), kilkuletnim dzieckiem i zamiłowaniem do jazdy konnej na malowniczej francuskiej wsi uda się wypracować wizerunek imprezującego buntownika, o którego będą walczyć fanki? Przemiana, która go czeka, bardzo szybko wymknie się spod kontroli i przejdzie najśmielsze oczekiwania wszystkich.

"‌Facet do wymiany to satyra na francuskie środowisko aktorskie. Choć pewnie jest ono takie samo w każdym kraju. Uśmiech, serdeczność, wzajemny szacunek to tylko fasada. Naprawdę króluje w nim zawiść i zazdrość. To wieczne czekanie, aż komuś podwinie się noga, by zając jego miejsce. Zresztą większość aktorów w tej produkcji odgrywa parodię samych siebie. Co pokazuje dystans, z jakim podchodzą do swojego wizerunku." (Dawid Muszyński, naekranie.pl)

W starym dobrym stylu
reż. Zach Braff / USA 2017 / 96’

Dr Dorian z Hożych doktorów i reżyser m.in. Powrotu do Garden State, Zach Braff , znowu za kamerą. Opowiada o trzech kumplach, którzy decydują się przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawości, po tym, jak ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, trzej zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten sam bank, który pozbawił ich pieniędzy.

"Braff zadbał, by między trzema głównymi aktorami bezbłędnie zaiskrzyło – Caine, Freeman i Arkin to zespół z marzeń, łączy ich fantastyczna chemia. Bohaterowie kreśleni są tak, by widz szybko poczuł, jakby byli mu bliscy. Każdy z nich ma jakąś swoją historię, cel, dla którego nie może się poddać – czy to ukochaną wnuczkę, czy nową miłość, czy obronę rodzinnego domu. Między kolejnymi etapami planowania napadu widz ma szansę poznać zwyczaje i gust „chłopaków”, przyjrzeć się ich rytuałom, mniej lub bardziej ekscentrycznym nawykom." (Anna Tatarska, Co jest grane

Bodyguard Zawodowiec 
Patrick Hughes, USA 2017
Bracia Lumière 
Thierry Frémaux, Francja 2016
Frantz 
François Ozon, Francja, Niemcy 2016
Kedi - sekretne życie kotów 
Ceyda Torun, Turcja, USA 2017
Ostatni w Aleppo 
Feras Fayyad, Dania 2017
Podwójny kochanek 
François Ozon, Francja 2017
Powiernik królowej 
Stephen Frears, USA, Wielka Brytania 2017
Safari 
Ulrich Seidl, Austria 2016
Tarapaty 
Marta Karwowska, Polska 2017
The Square 
Ruben Östlund, Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017
To 
Andres Muschietti, USA 2017
Tulipanowa gorączka 
Justin Chadwick, Wielka Brytania, USA 2016
Wózkownia: Na pokuszenie 
Wózkownia
Sofia Coppola, USA 2017
rezerwacje telefoniczne

(71) 78 66 566

Zapisz na foursquare
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.