Sezon 2016/2017 Bolshoi Ballet Live i The Met Live in HD
Program transmisji i retransmisji spektakli baletowych z Teatru Bolszoj w sezonie 2016/2017
cena karnetu - 300 zł
cena biletu - 60 zł
16 października, niedziela, godz. 17.00 TRANSMISJA
Złoty Wiek
muzyka: Dmitrij Szostakowicz
choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 140'
6 listopada, niedziela, godz. 16.00 RETRANSMISJA
Jasny Potok
muzyka: Dmitrij Szostakowicz
choreografia: Aleksiej Ratmański
obsada: Swietłana Łunkina, Michaił Łobuchin, Maria Aleksandrowa, Rusłan Skworcow, Denis Sawin, Aleksiej Łoparewicz, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 150'
18 grudnia, niedziela, godz. 16.00 RETRANSMISJA
Dziadek do orzechów
muzyka: Piotr Czajkowski
oryginalna choreografia: Jurij Grigorowicz
obsada: Anna Nikulina, Denis Rodkin, Andriej Merkuriew, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 135'
22 stycznia, niedziela, godz. 16.00 TRANSMISJA
Śpiąca królewna
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz wg. Mariusa Petipy
obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 170'
5 lutego, niedziela, godz. 16.00 RETRANSMISJA
Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz wg. Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa i Aleksandra Gorskiego
obsada: Swietłana Zacharowa, Denis Rodkin, Artiom Bieliakow, Igor Cwirko, pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 180'
19 marca, niedziela, godz. 16.00 TRANSMISJA
Wieczór choreografii współczesnych
muzyka: Benjamin Britten, Max Richter, Ludwig van Beethoven, Leonid Diesatnikow
choreografia: Hans van Manen, Sol León, Paul Lightfoot, Aleksiej Ratmański
obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 160'
9 kwietnia, niedziela, godz. 17.00 TRANSMISJA
Bohater naszych czasów
muzyka: Ilja Demucki
choreografia: Jurij Posochow
obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj
czas trwania: 165'
Program transmisji i retransmisji spektakli operowych z Metropolitan Opera w sezonie 2016/2017
cena karnetu - 500 zł
cena biletu - 70 zł
8 października, sobota, godz. 17.30
Tristan i Izolda (Richard Wagner) PREMIERA
dyrygent: Sir Simon Rattle
reżyseria: Mariusz Treliński
scenografia: Boris Kudlička
kostiumy: Marek Adamski
światło: Marc Heinz
projekcje wideo: Bartek Macias
choreografia: Tomasz Wygoda
w rolach głównych: Nina Stemme, Ekaterina Gubanova, Stuart Skelton, Evgeny Nikitin, René Pape
22 października, sobota, godz. 18.30
Don Juan albo Rozpustnik ukarany (Wolfgang Amadeus Mozart) NOWA OBSADA
dyrygent: Fabio Luisi
reżyseria: Michael Grandage
scenografia i kostiumy: Christopher Oram
światło: Paule Constable
choreografia: Ben Wright
w rolach głównych: Hibla Gerzmava, Malin Byström, Serena Malfi, Rolando Villazón, Simon Keenlyside, Adam Plachetka, Matthew Rose, Kwangchul Youn
10 grudnia, sobota, godz. 18.30
Miłowanie z daleka (Kaija Saariaho) PREMIERA
dyrygent: Susanna Mälkki
reżyseria: Robert Lepage
scenografia i kostiumy: Michael Curry
światło: Kevin Adams
świetlne pejzaże: Lionel Arnould
w rolach głównych: Susanna Phillips, Tamara Mumford, Eric Owens
7 stycznia, sobota, godz. 18.30
Nabuchodonozor (Giuseppe Verdi)
dyrygent: James Levine
reżyseria: Elijah Moshinsky
scenografia: John Napier
kostiumy: Andreane Neofitou
światło: Howard Harrison
w rolach głównych: Liudmyla Monastyrska, Jamie Barton, Russell Thomas, Plácido Domingo, Dmitry Belosselskiy
21 stycznia, sobota, godz. 18.30
Romeo i Julia (Charles Gounod) PREMIERA
dyrygent: Gianandrea Noseda
reżyseria: Bartlett Sher
scenografia: Michael Yeargan
kostiumy: Catherine Zuber
światło: Jennifer Tipton
choreografia: Chase Brock
w rolach głównych: Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Elliot Madore, Mikhail Petrenko
25 lutego, sobota, godz. 18.30
Rusałka (Antonín Dvořák) PREMIERA
dyrygent: Sir Mark Elder
reżyseria: Mary Zimmerman
scenografia: Daniel Ostling
kostiumy: Mara Blumenfeld
światło: T.J. Gerckens
choreografia: Austin McCormick
w rolach głównych: Kristine Opolais, Katarina Dalayman, Jamie Barton, Brandon Jovanovich, Eric Owens
11 marca, sobota, godz. 18.30
La traviata (Giuseppe Verdi) NOWA OBSADA
dyrygent: Nicola Luisotti
reżyseria: Willy Decker
scenografia i kostiumy: Wolfgang Gussmann
światło: Hans Toelstede
choreografia: Athol Farmer
w rolach głównych: Sonya Yoncheva, Michael Fabiano, Thomas Hampson
25 marca, sobota, godz. 17.30
Idomeneusz, król Krety (Wolfgang Amadeus Mozart)
dyrygent: James Levine
reżyseria, scenografia i kostiumy: Jean-Pierre Ponnelle
światło: Gil Wechsler
w rolach głównych: Elza van den Heever, Nadine Sierra, Alice Coote, Matthew Polenzani, Alan Opie
22 kwietnia, sobota, godz. 18.30
Eugeniusz Oniegin (Piotr Czajkowski) NOWA OBSADA
dyrygent: Robin Ticciati
inscenizacja: Deborah Warner
reżyseria: Fiona Shaw
scenografia: Tom Pye
kostiumy: Chloe Obolensky
światło: Jean Kalman
projekcje wideo: Finn Ross, Ian William Galloway
choreografia: Kim Brandstrup
w rolach głównych: Anna Netrebko, Elena Maximova, Alexey Dolgov, Dmitri Hvorostovsky, Štefan Kocán
13 maja, sobota, godz. 18.00
Kawaler z różą (Richard Strauss) PREMIERA
dyrygent: James Levine
reżyseria: Robert Carsen
scenografia: Paul Steinberg
kostiumy: Brigitte Reiffenstuel
światło: Robert Carsen, Peter Van Praet
w rolach głównych: Renée Fleming, Elīna Garanča, Erin Morley, Matthew Polenzani, Marcus Brück, Günther Groissböck